„Jesteśmy naszymi wyborami.”
Jean-Paul Sartre

W piątek 19 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty – cykl prezentacji, spotkań i lekcji otwartych, które miały na celu ukazanie tego, co w „Herbercie” jest najlepsze. Naszymi gośćmi byli m. in. uczniowie uczący się w klasach ósmych szkół powiatu bełchatowskiego i miasta Bełchatów.
Program spotkania był niezwykle bogaty. Zaproszeni uczniowie zostali na wstępie zapoznani z ofertą szkoły, jaką zaprezentowała pani Dyrektor Małgorzata Jasitczak. Po części oficjalnej, jaka odbyła się w auli szkoły, zaproszeni uczniowie zostali podzielni na grupy, by mogli rozejść się do wyznaczonych pracowni i wziąć udział w lekcjach otwartych. Tym razem do wyboru uczniowie mieli zajęcia z takich przedmiotów jak: język hiszpański, geografia, wiedza o społeczeństwie oraz zajęcia warsztatowe z panią pedagog. Finałem Dnia Otwartego była prezentacja przez zaproszonych do „Herberta” uczniów efektów pracy na zajęciach.
Dzień Otwarty, jak zwykle w ZSiPO BSTO im. Z. Herberta w Bełchatowie, pełen był niespodzianek, świetnej atmosfery i mnóstwa atrakcji! Zaproszeni goście, uczniowie i ich opiekunowie wychodzili ze szkoły uśmiechnięci i pełni pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że spotkamy się z wieloma z nimi już we wrześniu, w nowym roku szkolnym!