Wielkanoc 2024

Wielkanoc 24

DZIEŃ OTWARTY

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły
który odbędzie się 19 kwietnia 2024 r.
Program spotkania podany zostanie w późniejszym terminie.

W piątek 26 maja 2023 roku uczniowie klasy 1b pod opieką pani Dyrektor szkoły Małgorzaty Jasitczak i pana Sławomira Marczaka wybrali się na wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą do Arboretum SGGW w Rogowie. Pobyt w arboretum rozpoczął się spotkaniem z panią przewodnik, która zapoznała uczestników wyjazdu z jedną z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej (w połowie maja wciąż kwitną m.in. przepiękne magnolie, a także różaneczniki czy peonie).
Następnymi działami ogrodu, jakie poznali uczniowie „Herberta”, były leśne powierzchnie doświadczalne i alpinarium, na których, poza roślinnością pochodzącą z gór z całego świata, obejrzeć można było piękny, zarybiony staw i strumyki.
Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Piękna pogoda sprzyjała fotografowaniu niezwykłych roślin. Niektórzy uczniowie kupili sobie również małe kwiatki dostępne przed wejściem do Arboretum, powiększając tym samym swoje domowe kolekcje roślin. Był wyjazd pełen wrażeń i z pewnością każdy z uczestników zapamięta tę podróż na długo.