Zapraszamy do udziału w KONKURSIE PRZYRODNICZYM z okazji DNIA ZIEMI - szczegóły w regulaminie
Konkurs na stronie herbert.testportal.pl

W sobotę 14 stycznia 2023 roku uczniowie klas maturalnych, wraz z osobami towarzyszącymi oraz zaproszonymi nauczycielami i rodzicami – organizatorami imprezy, wzięli udział w jednej z najważniejszych uroczystości w swoim życiu – balu maturalnym. Do rozpoczęcia egzaminów maturalnych pozostało dokładnie 110. dni, w związku z tym teraz jest właśnie czas na zabawę i chwile wytchnienia od nauki. Potem zostanie tylko czas na naukę, powtórzenie wiadomości i przygotowanie do matury.
Bal studniówkowy rozpoczął się w restauracji „Przy Patykach” w Kolonii Łobudzice, o godzinie 20.00 przywitaniem gości przez uczennice prowadzące część oficjalną, przemówieniem przedstawicielki rodziców – pani Edyty Kaczmarek oraz krótkim wystąpieniem pani Dyrektor, Małgorzaty Jasitczak. Po wręczeniu róż przez wychowawców klas maturalnych: panią Paulinę Kiedos - Jakóbczyk i pana Michała Fijołka pani Dyrektor zaprosiła do obejrzenia poloneza, który tradycyjnie w taki wieczór prezentują maturzyści. A polonez, bezbłędnie i pięknie wykonany przez uczniów, był znakomitym wstępem do niezwykłego wieczoru.
Po „części oficjalnej”: części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy IVa
i krótkim filmie fabularnym przygotowanym przez uczniów klasy 4b (wszystkim artystom należą się wielkie brawa!), pierwszym posiłku i sesji zdjęciowej, przyszedł czas na chwile nieskrępowanej zabawy. A początkiem tego niezapomnianego wydarzenia był pierwszy taniec, w którym wzięli udział uczniowie z zaproszonymi do tańca partnerkami, gronem nauczycieli i rodziców.
Bal maturalny był z pewnością dla wielu niezapomnianym przeżyciem: wspólnie bawili się nauczyciele wraz z uczniami, biorąc udział w zabawach integrujących naszą małą herbertowską społeczność. Na chwilę wszyscy maturzyści mogli zapomnieć o tym, że już niedługo staną przed faktem zdawania jednego z pierwszych ważnych egzaminów w swoim życiu – egzaminu dojrzałości.