Dziesiątki zapalonych świec, wosk lany na wodę oraz stoiska przy, których można było wywróżyć sobie przyszłość. Tak wyglądały tegoroczne Andrzejki podczas których dowiedzieliśmy się ile będziemy mieć dzieci, jak długie będzie nasze życie czy jak będzie miał na imię nasz przyszły partner. Fantastyczna oprawa oraz tajemnicza aura sprawiły, że ten zwykły szkolny dzień zamienił się w fantastyczną zabawę.
Skąd wziął się ten zwyczaj? Jaki cel mają wróżby andrzejkowe? Andrzejki są związane z dniem św. Andrzeja Apostoła. Tradycja andrzejkowa ma już ponad 500 lat. Wróżby wykonywane tego dnia miały przynieść odpowiedź na pytania związane z zamążpójściem, a ich patronem był właśnie św. Andrzej.