VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


„Człowiek mądry, lecz nieuczony, jest jak skuty lew”
(przysłowie gruzińskie)

W piątek 24 czerwca 2022 roku w auli szkolnej ZSiPO BSTO im. Z. Herberta miało miejsce wydarzenie, na które z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie – uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wydarzenie to mimo iż poprzedza czas długiego odpoczynku od nauki szkolnej, jest jednocześnie momentem wzruszającym i uroczystym – w takiej właśnie chwili pojawia się czas na podziękowania, wręczenie nagród, wspomnienie najwspanialszych chwil, jakie przeżywała w ciągu roku cała nasza mała społeczność bełchatowskiego „Herberta”.

I tak było tym razem. Pani Dyrektor szkoły – pani Małgorzata Jasitczak - podziękowała uczniom i nauczycielom za trud włożony w całoroczną pracę na rzecz edukacji uczniów i promocji szkoły, nastąpiło też rozdanie nagród i świadectw uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz zdobyli czołowe miejsca w konkursach o zasięgu szkolnym, miejskim lub powiatowym.
Dopełnieniem spotkania kończącego rok szkolny 2021/2022 była krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy Ib LO pod kierunkiem pani Magdaleny Kapsy – Olejnik. Wykonawcy powrócili w swym spektaklu do przeszłości, ukazując zawiły i pogmatwany żywot ucznia „skazanego” na pobyt w szkole. Z pewnością kilka fragmentów widowiska zapadnie widzom w pamięć ze względu na bliskie prawdy spostrzeżenia dotyczące chociażby problemów z przyswojeniem sobie wiedzy z takich przedmiotów jak biologia, chemia, matematyka, czy geografia. Całość prezentacji (w której brali udział wszyscy uczniowie klasy Ib!) zagrana była z lekkością, świeżością i humorem (za co należą się wielkie brawa pani Magdzie za znakomite przygotowanie tak dużej grupy aktorów!) i świetnie wprowadziła wszystkich w wakacyjny nastrój.
Po oficjalnej części zakończenia roku i grupowym zdjęciu wykonanym przed budynkiem szkoły, uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, by odebrać świadectwa i pożegnać się z wieloma kolegami i koleżankami, których spotkają z pewnością we wrześniu po dwumiesięcznym czasie beztroskiego wakacyjnego odpoczynku...

Additional information