VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


W środę 17 maja 2022r. o godzinie 18:00 w sali teatralno -widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie odbyła się premiera spektaklu „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu grupy teatralnej BAT-PKP.
Z wielką radością pragniemy poinformować, że w widowisku, którego reżyserami byli: pani Katarzyna Pawłowska i pan Damian Kądziela, wystąpiły uczennice naszej szkoły: Aldona Kowalska z klasy IIIb, Aleksandra Gawin i Zuzanna Kaczmarek z klasy IIIa oraz Natalia Arcab z klasy IIa. Mimo ogromnego stresu, jaki zawsze towarzyszy aktorom w czasie premiery, dziewczyny „zawodowo” opanowały nerwy i widzowie w zapełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej MCK-u mogli z przyjemnością obejrzeć zaprezentowaną przez młodych aktorów historię życia zdegenerowanej rodziny, która podporządkowując się kołtuńskim zasadom wyznawanym przez matkę i życiem na pokaz, zatraciła własną tożsamość.

Młodym artystkom serdecznie gratulujemy i życzmy jeszcze wielu tak fantastycznych występów oraz wytrwałości w dalszych teatralnych poszukiwaniach, które będą kończyć się samymi sukcesami artystycznymi – takimi, jakim z pewnością była premiera spektaklu „Moralność pani Dulskiej”!

Additional information