VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


Z ogromną radością pragniemy poinformować, że Natalia Ciążyńska – uczennica klasy IIIb – została wicemistrzynią Europy w Taekwon – do w czasie zawodów, jakie odbywały się w Porec w Chorwacji w dniach 26.04 - 1.05 2022 roku! Powołana po raz pierwszy do kadry narodowej Natalia uzyskała kilka znakomitych wyników w czasie swojego „narodowego” debiutu. Były to m. in.: 2. miejsce w konkurencji drużynowych układów juniorek oraz 2. miejsce w konkurencji drużynowych testów siły juniorek. Ponadto w konkurencjach indywidualnych Natalia zajęła 5. miejsce w konkurencji układów stopni II dan juniorek.
Jest to niewątpliwie niebywały i ogromny sukces młodej zawodniczki, reprezentującej polską kadrę narodową Taekwon – do, która w klasyfikacji medalowej zajęła 3. miejsce spośród 30. reprezentacji europejskich państw, jakie wzięły udział w chorwackich zawodach.
Serdecznie gratulujemy Natalii sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne medalowe zdobycze, jakie z pewnością niedługo padną jej łupem!


 
 

Additional information