VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj, śnij, odkrywaj”
Mark Twain

W piątek 29 kwietnia 2022 roku w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III liceum. To niezwykle wzruszające spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie – pani Małgorzata Jasitczak, która, wspominając trzyletni (lub dla wielu uczniów – sześcioletni – ze względu na naukę w naszym gimnazjum) czas nauki żegnanych uczniów w „Herbercie”, zachęciła ich do odważnego podejmowania życiowych wyzwań, z jakimi będą się zmagać się po zakończeniu edukacji w szkole średniej. Ponadto pani Dyrektor życzyła absolwentom pomyślnego zdania matury i udanego startu w dorosłe życie.
Po krótkim wprowadzeniu pani Dyrektor Małgorzata Jasitczak zaprosiła na środek sali wychowawczynie klas IIIA i IIIB - panie Joannę Prasol i Elżbietę Wichlińską – Stańczyk, które wręczyły swoim podopiecznym świadectwa oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i aktywną działalność w Samorządzie Szkolnym.
Dla kończących szkołę kolegów i koleżanek niezwykłą niespodziankę przygotowali uczniowie klasy IIa: krótką cześć artystyczną, podczas której nie zabrakło scenek z życia szkoły, wzruszających wspomnień i piosenek.

Dopełnieniem części artystycznej była prezentacja krótkiego reportażu – wywiadu z tegorocznymi maturzystami, z którego można było się dowiedzieć nie tylko tego, na ile procent są przygotowani do zadawania matury, lecz także, co zapamiętają z pobytu w „Herbercie”, który z nauczycieli wpłynął najbardziej na ich zainteresowania oraz jakie „złote myśli” nauczycieli zabiorą w pamięci ze sobą (niekwestionowanym zwycięzcą okazało się powiedzenie pana Sławomira Marczaka – „Bosko”, o którym wspomnieli wszyscy występujący w reportażu!).
Po zakończeniu uroczystości uczniowie z klas maturalnych zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawczyniami w czasie ostatniej – wzruszającej – lekcji wychowawczej…

Additional information