VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


Z wielka radością pragniemy poinformować, że Natalia Ciążyńska – uczennica klasy 3b – została powołana do kadry narodowej w Taekwon-do na Mistrzostwa Europy!
Mistrzostwach Europy International Taekwon-Do Federation , które w tym roku odbędą się w Porec w Chorwacji w dniach 26.04 - 1.05 2022 roku, będą 36. edycją seniorską i 27. juniorską. Natalia będzie startować w układach juniorek stopni II Dan, w walkach do 65kg, ponadto ma wielkie szanse zostać wybraną do konkurencji drużynowej w układach, walkach, technikach specjalnych oraz rozbijaniu desek (w tak zwanych testach siły).

Polska od bardzo wielu lat zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej na mistrzostwach Europy, dlatego wybranie Natalii do tak niesamowitej kadry sportowców jest ogromnym wyróżnieniem i znakomitą lekcją sportu, który dla Natalii stanowi pasję i sens życia.
Przy okazji warto wspomnieć, że w związku z tym, że Ministerstwo Sportu i Turystyki nie wspiera finansowo Taekwon-do w Polsce, wszyscy zawodnicy zmuszeni są opłacać sobie tego typu wyjazdy. Dlatego też podajemy link do zbiórki pieniędzy na pokrycie kosztów udziału Natalii w Mistrzostwach Europy w Taekwon-do w Porec w Chorwacji:

https://zrzutka.pl/gp3mfu

Serdecznie gratulujemy Natalii otrzymania powołania do kadry narodowej Taekwon – do i trzymamy kciuki za zebranie odpowiedniej kwoty potrzebnej na wyjazd. Wierzymy także, że Mistrzostwa Europy, w jakich Natalia z pewnością weźmie udział, będą pierwszym krokiem do zdobywania jeszcze większych laurów na imprezach o randze międzynarodowej!

Additional information