VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


31 marca 2022 r. uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami panią Pauliną Kiedos-Jakóbczyk, panią Elżbietą Wichlińską-Stańczyk i panem Michałem Fijołkiem wybrali się do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęła wizyta na warszawskiej starówce i spacer jej urokliwymi uliczkami. Kolejnym punktem wyjazdu były warsztaty edukacyjne w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które obejmowały następujące tematy:
- Od kuchni. Co możesz wyczytać z talerza?
- Dzieci Abrahama. O dialogu trzech religii;
- Mechanizmy propagandy.
Uczestnicy wyjazdu odwiedzili również Muzeum Narodowe, w którym mogli podziwiać znakomite dzieła sztuki największych twórców impresjonizmu i Młodej Polski.
Zwieńczeniem wyjazdu był wieczorny spektakl pt. Madame w Teatrze Dramatycznym. Późnym wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń uczestnicy wycieczki powrócili do Bełchatowa z planami na kolejną, ciekawą podróż.

Additional information