VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


Kolejny trudny rok szkolny już się kończy. Przez prawie osiem miesięcy nie mieliśmy zbyt wielu okazji do utrzymywania kontaktów koleżeńskich w szkole i poza nią. Dlatego też czas nadchodzących wakacji jest przez wszystkich oczekiwany z niecierpliwością. Obecna sytuacja związana z epidemią umożliwia jednak w dużej części spędzenie letniego czasu w taki sposób, w jaki byśmy sobie wymarzyli. Dlatego też tegoroczne wakacje będą z pewnością okraszone niespodziewanymi wyjazdami, zaskakującymi wycieczkami i nieoczekiwanymi spotkaniami z nowo poznanymi ludźmi.
Jedna z naszych uczennic – Julia Owczarek (kl. IIb LO) rozpoczęła już swoją wakacyjną przygodę. O jej niesamowitej podróży będziemy Was informować na bieżąco.

Oto pierwsza z relacji:
Rejs żaglowcem - prolog
Moja kolejna wakacyjna przygoda z żeglarstwem miała być miesięczną wyprawą na Islandię z „Gdańską Szkołą Pod Żaglami”. Niestety okazało się, że wiele krajów, które w czasie rejsu mieliśmy odwiedzić, nie poluzowało obostrzeń covidowych na tyle, żebyśmy mogli zrealizować zakładany plan wyprawy. Islandia musi poczekać na polską załogę jeszcze rok… Ponieważ miłość do morza nie może czekać, postanowiłam spróbować czegoś nowego – trafiłam na pokład pięknego polskiego żaglowca – STS „Pogoria” - na tygodniowy rejs. Kierunek wyprawy to Szwecja; porty, do których mamy zawitać – na dzisiaj nieznane. O wszystkim zadecyduje kapitan, pogoda i morscy bogowie.
Rozpoczynając swoją ekscytującą wyprawę morską po Morzu Bałtyckim życzę Wszystkim udanych wakacji, prawdziwego wypoczynku oraz zawarcia wielu wspaniałych znajomości. O swojej wyprawie morskiej będę Was informować na bieżąco, natomiast po wakacjach przygotuję dłuższy reportaż z rejsu STS „Pogoria”… może kogoś z Was – uczniów „Herberta” – zainteresuje moja relacja i zachwyci się żeglarstwem tak jak ja…

Z żeglarskim pozdrowieniem AHOJ!!!
Julka Owczarek - IIb

 

 

Additional information