VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


Tradycyjnie w czerwcu obchodzimy Dzień Patrona Miasta Bełchatowa – św. Jana Pawła II. Tegoroczne uroczystości odbyły się w niedzielę, 20 czerwca. W ogrodach parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki odprawiona została msza św. w intencji bełchatowian. Przewodniczył jej ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, prezes Fundacji im. Brata Alberta. Tuż przed nabożeństwem pod pomnikiem Papieża Polaka złożone zostały kwiaty.
Po długiej przerwie, związanej z obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa, na uroczystościach obecne były również poczty sztandarowe. Naszą szkołę reprezentował poczet w składzie: Sebastian Makowski, Zofia Bednarska, Mia Kutnjak, Amelia Sztorc i Joanna Łakoma. Opiekę sprawowały pani Joanna Prasol i pani Elżbieta Wichlińska - Stańczyk.

 

Additional information