VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


Jak już wcześniej informowaliśmy, grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w projekcie „Trzecia Misja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego” realizowanym przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Instytutem Anglistyki UW. Uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty ukończenia kursu i podzielili się wrażeniami z udziału w zajęciach.
„Podczas kursu na Uniwersytecie Warszawskim poznałem odpowiedzi na nurtujące mnie od dawna pytanie o to, dlaczego język angielski brzmi przyjemniej niż niemiecki, mimo że należą do tej samej grupy językowej. Zagadnienia poruszane na szkoleniu są bardzo ciekawe dla osób interesujących się historią, literaturą czy językoznawstwem. Najbardziej spodobał mi się temat o różnych akcentach i dialektach języka angielskiego.” Bartek Kajzler II A
„Kurs był bardzo interesujący i nie tylko pogłębiał znajomość języka, ale również kultury i historii. Jednak moim ulubionym segmentem był fragment, który objaśniał mowę i anegdoty języka czasów Williama Shakespeare’a. Wielką przyjemność sprawiło mi zrozumienie, jak rozwinął się język angielski od czasu XVI do dziś.” Paulina Byczkowska II A
„Kurs zawierał wiele różnych interesujących tematów, jednakże najbardziej w kursie podobał mi się temat o języku Williama Shakespeare’a. Dużo informacji z tamtego tematu okazało się dla mnie bardzo ciekawych z tego powodu, że język angielski w tamtym czasie znacząco różnił się od współczesnego.” Dorota Byczkowska II A

„Gdy została mi przedstawiona propozycja udziału w kursie z j. angielskiego, powstałego z inicjatywy Uniwersytetu Warszawskiego, z chęcią z niej skorzystałam. Po wypełnieniu odpowiednich arkuszy uzyskałam dostęp do treści modułu o nazwie „Język angielski i współczesny świat.” (…)
Dzięki przejrzystej, przystępnej i przede wszystkim różnorakiej formie materiałów, bardzo łatwo i szybko przyswajałam wiedzę i ciekawostki. Wydaje mi się, iż forma kursu ukazała nam, jak wygląda nauka na studiach i na co możemy liczyć, gdy już się na nich znajdziemy. Podobała mi się również różnorodność tematyczna, gdyż mieliśmy szansę edukować się w różnych dziedzinach nauki - w historii i literaturze przede wszystkim. Dokładnie poznaliśmy początki, rozwój i najważniejsze postaci języka angielskiego i samej Anglii.
Podsumowując, cieszę się iż mogłam wziąć udział w tym kursie, gdyż wzbogaciłam swoją wiedzę o nowe, ciekawe informacje bardzo przyjemną drogą. Jeśli w przyszłości pojawią się podobne propozycje z chęcią wezmę w nich udział i wszystkim to polecam!”
Zofia Bednarska II B
„Udział w kursie prowadzonym przez wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego był niepowtarzalną szansą rozwoju moich umiejętności językowych. Bez wątpienia, nauczyłam się wielu nowych dla mnie rzeczy z tematu, który ciekawi mnie od lat. Zachęcam każdego do uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach, wspierających samorozwój.”
Julia Kalecińska II B
„Uważam, że kurs był naprawdę ciekawy. Polecam serdecznie wszystkim, którzy chcą zdobyć wiedzę dotyczącą historii Wielkiej Brytanii, języka szekspirowskiego czy ogólnie historii języka angielskiego (British English). Kurs zaspokoi zatem potrzeby zarówno miłośników historii jak i początkujących lingwistów. Mnie osobiście tematy związane z historią interesowały mniej, ale jestem zachwycony częścią poświęconą Shakespeare’owi i stworzonemu przez niego wariantowo języka angielskiego.” Aleksander Tłoczek I a
„Najbardziej podobało mi się to, że mogłam zapoznać się z literaturą angielską i mogłam przeczytać książki w oryginalnej wersji.” Julia Sadurska II B

Additional information