VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


Z wielką radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Karol Miłkowski z klasy IIb LO, zwyciężył w wojewódzkim konkursie „Polskie rocznice”, który miał na celu upamiętnić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II, 100. rocznicę bitwy warszawskiej, jak również 40. rocznicę powstania NSZZ „ Solidarność”. Organizatorem konkursu była NSZZ „Solidarność” Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania Ziemi Łódzkiej. Zadaniem Karola było rozważyć w eseju, czy " Solidarność" w latach 1980 - 1989 zrealizowała przesłanie papieża Jana Pawła II: "Niech zstąpi Duch Twój. Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!". Karolowi udało się przekonać komisję konkursową w wielkim stylu, ponieważ w swojej kategorii był jedynym nagrodzonym.
Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach (i olimpiadach) literackich i historycznych!

Additional information