VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


dzien ziemi

Z okazji DNIA ZIEMI 23 kwietnia w godz. 16.00-21.30 na Uniwersytecie Śląskim odbędzie się Noc Geografii

Tej nocy wraz z prelegentami odbędziemy podróże dalekie i bliskie - do Arktyki, Bytomia czy na... dach sosnowieckiej Żylety - czyli najwyższego budynku akademickiego w Polsce. Będziemy mówić o dronach, balonach, radarach, skaningu, GIS-ie, kartografii, dendrochronologii, badaniu krajobrazu i monitorowaniu pandemii, czyli o tym czym zajmują się dzisiaj geografowie.

Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji.
Transmisja z wydarzenia będzie prowadzona na fanpageu Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ na Facebooku oraz kanale Uniwersytetu Śląskiego na YouTube.

Szczegóły na stronie Wydziału: https://us.edu.pl/wydzial/wnp/event/noc-geografii/

Additional information