VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


W piątek 26 marca 2012 roku grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w VI obchodach Światowego Dnia Meteorologii organizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Geomonitoringu (działające przy Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego), prowadzonych w formie zdanej przez platformę Teams. Spotkanie rozpoczęło się od wykładu dr. Piotra Piotrowskiego zatytułowanego „Jak prognozować pogodę na podstawie obserwacji przyrody?”, w którym mówca wykazał, że natura może być bardziej precyzyjna w „przepowiadaniu” prognozy pogody od nowoczesnego sprzętu prognostycznego. Kolejną częścią spotkania były geograficzne opowieści prosto z Marsa mgr Luizy Wieczorek, które dostarczyły słuchaczom wielu ciekawostek na temat tej planety.

Tradycją corocznych obchodów Światowego Dnia Meteorologii, organizowanych przez Koło Naukowe łódzkiego Geomonitoringu jest rozstrzygniecie konkursu wiedzy geograficznej oraz ogłoszenie werdyktu jury w konkursach fotograficznych. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w konkursie „Krajobrazy Ziemi” zdjęcie autorstwa Julii Owczarek z klasy IIb LO uzyskało tytuł „Odkrycia roku”! Serdecznie gratulujemy Julii sukcesu i życzmy nie tylko kolejnych nagród fotograficznych, lecz także satysfakcji z odkrywania wielu cudownych geograficznych zakątków Polski i świata.

 

Additional information