VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


W środę 8 czerwca 2022r. uczniowie klasy 1a, 3a oraz 3b wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Łodzi. 
Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie miejskiego zoo oraz znajdującego się na jego terenie orientarium. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt ze wszystkich szerokości geograficznych Ziemi, począwszy od niewielkich gatunków ptaków, po jedne z największych ssaków stąpających obecnie po naszej planecie. Szczególnie intersujące były pokazowe karmienia zwierząt oraz kąpiel słoni, które pozwalają lepiej poznać podopiecznych łódzkiego zoo. 

Następnym miejscem, które odwiedzili uczniowie „Herberta” było Centrum Nauki i Techniki EC1. Zwiedzający zapoznali się z interaktywną wystawą zgłębiająca tajniki mechanizmu przetwarzania energii elektrycznej. Uczniowi mogli również obserwować panoramę Łodzi z tarasu widokowego umiejscowionego na 40-metrowej chłodni kominowej. 
Ostatnim etapem naszej wycieczki był pokaz w planetarium EC1. Podczas niego każdy mógł zaczerpnąć sporej dawki wiedzy na temat gwiazd, planet i innych obiektów kosmicznych, poprzez oglądanie symulacji nieba oraz zadając pytania prowadzącemu. Na koniec odbył się seans filmu, który zgłębiał tematykę doboru naturalnego. 
Wieczorem wszyscy uczestnicy wycieczki powrócili do Bełchatowa z nowym bagażem wiedzy oraz planami na różne inne wycieczki w nowym roku szkolnym.

Additional information