VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


Smutek, zmęczenie, niechęć do codziennych obowiązków… Każdy z nas miewa okresy gorszego samopoczucia, kiedy najchętniej zostalibyśmy w domu, pod kocem, schowani przed szarą rzeczywistością. W takich chwilach często pada: "mam chandrę" albo "mam depresję", to właśnie depresja była tematem spotkania uczniów klasy II a z panią psycholog - Aleksandrą Mikłą, pracownikiem Fundacji Zdrowia Psychicznego – „Odnaleźć sens”.
Uczniowie, którzy 27.10.2021 r. brali udział w warsztatach, pt. „Depresja – rozumiem, pomagam”, mogli zweryfikować poziom swojej wiedzy dotyczącej omawianego tematu, wykonując „Krótki test wiedzy o depresji”. Pani psycholog wyjaśniła, czym jest depresja, kogo dotyka, objaśniła przyczyny i objawy choroby, zwróciła uwagę na czynniki, które mogą ją wywołać, a przede wszystkim omówiła sposoby pomocy osobom zmagającym się z depresją. W trakcie spotkania młodzież mogła dokonać autodiagnozy i ocenić, czy należy do grona ludzi zagrożonych depresją. Wyniki ankiet zostały w trakcie zajęć omówione z psychologiem.
Mamy nadzieję, że taki zastrzyk wiedzy pomoże uczestnikom spotkania szerzej spojrzeć na temat depresji, uważniej przyglądać się osobom z naszego otoczenia i szybko reagować na niepokojące zachowania naszych bliskich, koleżanek i kolegów.

  

  

Additional information