VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


W środę 6 października 2021 roku naszą szkołę odwiedziła pani Wiesława Tabin, doradczyni zawodowa w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie, która przeprowadziła spotkanie dotyczące rynku pracy oraz wyznaczania sobie celów przez osoby, które w przyszłości będą pracy poszukiwać. Rozmowa zaczęła się od ustalenia czynników, które mają wpływ na powodzenie na rynku pracy. Według prowadzącej spotkanie, o sukcesie w znalezieniu wymarzonej pracy decydują takie czynniki jak: wykształcenie (czym wyższe wykształcenie, tym większy można osiągnąć sukces), doświadczenie zawodowe (np. posiadając takie doświadczenie można uczyć się nowych rzeczy oraz doskonalić takie umiejętności, których już wcześniej nabyliśmy), czy też zapotrzebowanie na rynku pracy (szukając pracy należy dowiedzieć się, jakie zawody są w danym momencie „rozwojowe”, a więc w którym zawodzie poszukiwani są pracownicy).

Kolejnymi tematami, jakie podjęte były w czasie spotkania były m. in.: omówienie zadań agencji zatrudnienia, sytuacja na rynku pracy w dobie pandemii, sposoby radzenia sobie w momencie poszukiwania (lub utraty) pracy, czy też zalecenia związane z przygotowaniem się do spotkania z przyszłym pracodawcą.
Spotkanie z przedstawicielem Urzędu Pracy spotkało się z żywym zainteresowaniem słuchaczy, ponieważ wielu z nich już niedługo zacznie pracę zarobkową (np. w czasie wakacji) i tematy dotyczące sposobów dotarcia do pracodawców i zainteresowanie ich swoją ofertą jest jak najbardziej aktualne.

Additional information