BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W piątek 22 czerwca 2018 roku w auli ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie 10.00 aula szkolna wypełniła się uczniami gimnazjum, natomiast o godzinie 11.00 swoje zakończenie roku mieli uczniowie klas licealnych.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas gimnazjalnych miała dłuższy przebieg, tego dnia swoje ostatnie chwile w naszej szkole spędzili między innymi uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy rok szkolny 2018/2019 spędzą w innych szkołach.

Ta wzruszająca uroczystość rozpoczęła się od okolicznościowego wykonania poloneza – narodowego tańca, który odtańczony został w sposób uroczysty a zarazem perfekcyjny i wzruszający. Stremowanym uczniom bardzo zależało na dokładnym wykonaniu wszystkich elementów tańca dając tym samym wyraz swego przywiązania do tradycji…i szacunku jakim darzą nie tylko polską kulturę, lecz również szkołę i nauczycieli, którzy pokazali im jej najciekawsze elementy na lekcjach historii, języka polskiego, geografii, na godzinach wychowawczych, wycieczkach i wielu innych sytuacjach i zdarzaniach.
Po wykonaniu przez uczniów poloneza głos zabrała pani Dyrektor ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta – Małgorzata Jasitczak, która w krótkim i wzruszającym przemówieniu nie tylko podziękowała uczniom klas trzecich za ich fantastyczne wyniki z egzaminów gimnazjalnych, lecz również zwróciła uwagę na fakt, iż koniec edukacji w gimnazjum to tak naprawdę początek cudownej drogi, jaką jest dalsze życie z wieloma jego pozytywnymi i negatywnymi aspektami. Dopełnieniem przemówienia pani Dyrektor było rozdanie nagród najlepszym uczniom i świadectw wszystkim trzecioklasistom.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy 2AG pod kierunkiem pani Iwony Nagrodzkiej. Wszystkim widzom z pewnością na długo pozostanie w pamięci sąd, jaki odbył się tego dnia na nauczycielach i samej instytucji szkoły, którzy dopuszczają się niecnych czynów na biednych uczniach takich jak: „edukowanie”, „kształcenie”, „wychowywanie”, „wzbogacanie w wiedzę” itp. Z takim niecnym procederem uczniowie muszą „zmagać się” w czasie każdego roku szkolnego ratując się jedynie czasem wakacji, który jest zawsze chwilą wolności i wytchnienia od edukacyjnej „przemocy”…
Uroczyste zakończenie roku klas licealnych również miało swój uroczysty i wzruszający wymiar – ze szkołą żegnali się uczniowie, którzy bełchatowskiego „Herberta” w trakcie spędzonych tu miesięcy nauki polubili. Poznali tu bowiem wielu nowych przyjaciół i czują się tu bardzo dobrze. Dlatego wzruszenie mieszało się z radością a smutek z nadzieją, że czas wakacji to „tylko” 73 dni…
Dopełnieniem oficjalnej części zakończenia roku klas licealnych była część artystyczna przygotowana i wykonana przez uczniów klasy IB LO pod kierunkiem pana Sławomira Marczaka. Tym razem miejscem teatralnych zdarzeń nie była sala sądowa, lecz… przystanek autobusowy, na którym uczniowie oczekujący na przyjazd autobusu wiozącego ich do szkół, nie tylko rozmyślają o tym co spotka ich tego dnia w szkole, lecz również tworzą wiele nowych odkrywczych sentencji, definicji i sposobów rozwiązania szkolnych problemów...
Na szczęście, przez następne kilkadziesiąt dni, wszystkim uczniom przystanek autobusowy będzie się kojarzył z radością, szczęściem i ekscytacją związaną z faktem rozpoczynania jakiejś intrygującej podróży, nowej ciekawej znajomości czy też niezwykłego zdarzenia…

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły
i przyjaciołom naszej szkoły życzymy udanych wakacji!!!

Additional information