BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W sobotę 9 czerwca 2018 roku grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką pana Piotra Stelmaszczyka i pani Anety Borowskiej, wyruszyli „po przygodę” na południowy koniec Polski, aż pod słowacką granicę - do Szczawnicy. W ciągu pięciu dni wyjazdu udało się naszym bełchatowskim turystom zwiedzić mnóstwo miejsc i zdobyć wiele szczytów – uczestnicy wycieczki zdobyli Wysoką (1050 m n. p. m.), Sokolicę (747 m n. p. m.) oraz Trzy Korony (982 m n. p. m.), przeszli również szlakiem pieszym Wąwóz Homole, wzięli także udział w 15 - kilometrowym spływie kajakowym po Dunajcu, przejechali także 60km rowerami (trasa przebiegała przez Czerwony Klasztor na Słowacji do Zamku w Niedzicy, Jeziora Czorsztyńskiego i z powrotem). Ze względu na bardzo intensywny program wycieczki grupa z Bełchatowa uważana była za... uczniów szkoły sportowej! I twórcy tej opinii mieli trochę racji bo wszyscy uczestnicy wycieczki, dzięki różnorodnym formom aktywności fizycznej, z pewnością poprawili sobie kondycję…

Pięciodniowa wyprawa była nie tylko czasem aktywnego spędzania czasu. Dzięki wspólnemu przeżywaniu wielu przygód jeszcze mocniej zacieśniły się stosunki przyjacielskie między uczniami oraz te w relacji nauczyciel – uczeń. Okazało się, że belfrzy jednak mają „ludzką” twarz i są pełni zrozumienia dla wielu problemów i kłopotów uczniowskich…
Z tej niezwykłej i długiej wyprawy wszyscy wrócili zmęczeni, ale bogatsi w piękne wspomnienia i doświadczenia. Pięciodniowa wycieczka zainspirowała również jej uczestników do rozmyślań na temat przyszłorocznego wyjazdu. Plany rodziły się już na turystycznym szlaku. Planów powstało mnóstwo. Ale który z nich zostanie zrealizowany? Na odpowiedź na to pytanie trzeba poczekać kilkanaście miesięcy…

Weronika Matyja., kl. IA LO

Additional information