BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

 „Czytanie dobrych książek 
jest niczym rozmowa 
z najwspanialszymi ludźmi 
minionych czasów” 
Kartezjusz

W piątek 8 czerwca 2018 roku nasza cała herbertowska społeczność wzięła udział w niecodziennej, lecz intrygującej akcji. Był to jeden z elementów ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz rozpowszechnianie czytelnictwa w społeczności lokalnej. Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w tym niezwykłym projekcie by nie tylko pobić ubiegłoroczny rekord (1 czerwca 2017 r. jednocześnie w całej Polsce czytało aż 459 409 osób!!!) ale też wspólnie spędzić ze sobą czas, porozmawiać o literaturze i pokazać, że bełchatowski „Herbert” „nie samą nauką żyje”.

Tegoroczne spotkanie z literaturą w miejskiej przestrzeni, którego koordynatorem była pani Elżbieta Wichlińska - Stańczyk, odbyło się na bełchatowskim Placu Narutowicza – miejscu najchętniej odwiedzanym przez mieszkańców miasta. Dlatego też roześmiana i zaczytana duża grupa młodzieży przyciągała uwagę przechodniów. Istotny również był fakt, iż wypoczywający na placu mieszkańcy także w tę akcję byli zaangażowani – odpowiadali bowiem na pytania związane ze znanymi wszystkim bohaterami książek z dzieciństwa. Uwagę zwracał również żywy napis tworzony przez uczniów w czasie trwania akcji.
Piękna pogoda, cudowna atmosfera i niezwykłe chwile obcowania z literaturą piękną spowodowały, że akcję „Jak nie czytam, jak czytam” wielu mieszkańców (oraz uczniów „Herberta”) będzie wspominać z przyjemnością!

Additional information