BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 7 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 2BG – Oliwier Szpura, Kacper Tąpolski, Błażej Prochoń i Adrian Winkler zaprezentowali zaproszonym kolegom i koleżankom – uczniom klas 2BG, 2AG i 3AG - efekty pracy nad projektem zatytułowanym „W poszukiwaniu Walhalli”. Opiekunem działań uczniów był pan Michał Fijołek – nauczyciel historii w naszej szkole. Celem projektu było zebranie informacji na temat Wikingów – średniowiecznych wojowników skandynawskich, którzy znani byli ze swego okrucieństwa, odwagi, krwawych podbojów i długich podróży morskich.

Młodzi historycy podzielili się ze swoimi kolegami wieloma informacjami na temat tego niezwykle inspirującego plemienia – zaprezentowali historię podbojów jakich byli sprawcami Wikingowie, omówili ich obyczaje, religię oraz przebieg najważniejszych świąt i obrzędów organizowanych przez tych skandynawskich wojowników. Wspomnieli również o wpływie obyczajowości Wikingów na współczesną kulturę, prezentując fragmenty filmów takich jak: serial „Wikingowie”, film animowany „Jak wytresować smoka”, rysunki z cyklu komiksowego „Thorgal” czy też piosenki metalowego zespołu Endlsaved grającego utwory z nurtu „viking metal”.
Dopełnieniem spotkania był konkurs z nagrodami, polegający na odczytaniu haseł zapisanych w runicznym języku Wikingów.

Additional information