BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 17 maja 2018 roku miało miejsce kolejne spotkanie Klubu Podróżnika w Bełchatowie. Odbywało się ono w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury. Spotkanie zatytułowane było „Wietnam - ze smokiem w tle” i prowadzone było przez Rafała Mielnika. Jest to podróżnik, dziennikarz, fotograf z dwudziestopięcioletnim doświadczeniem, a przede wszystkim pasjonat azjatyckiej kultury. Podczas trwającego niespełna dwie godziny wystąpienia przybliżył nam oblicze Wietnamu. Dzielił się z nami ciekawostkami, osobistymi obserwacjami oraz cennymi radami związanymi z podróżowaniem po Azji. Dowiedzieliśmy się między innymi, że będąc w Wietnamie należy spróbować Zupy Pho oraz że hodowanie krokodylów jako zwierząt domowych nie jest niczym nadzwyczajnym.
Z pełnych pasji opowieści Pana Rafała Mielnika wyłonił się obraz bezpiecznego kraju, zamieszkiwanego przez skromnych i życzliwych ludzi. Prelekcja okraszona była autorskimi zdjęciami i filmami, które pomogły nam lepiej wyobrazić sobie wietnamskie realia. Podczas spotkania mogliśmy swobodnie zadawać pytania i mieć pewność, że nie pozostaną one bez odpowiedzi. Na zakończenie pan Rafał Mielnik przygotował słodką niespodziankę dla wszystkich uczestników - cukierki prosto z Wietnamu.

Michał Frankiewicz, kl. IA LO

Additional information