BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

 Gratulujemy wszystkim maturzystom
100% zdania matury 
i uzyskania wyników zarówno z przedmiotów na poziomie podstawowym,
jak i rozszerzonym wyższych niż średnia w powiecie bełchatowskim

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom "Herberta" 
oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania
za całoroczną pracę i życzymy,
by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji,
interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Do zobaczenia po wakacjach!

Oferta edukacyjna - VI LO - 2018/19

DRODZY GIMNAZJALIŚCI!
Od 21 maja do 20 czerwca 2018 trwa rejestracja i wybór SZKOŁY. Jeżeli zdecydujesz,
że najlepszą szkołą dla Ciebie będzie VI Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie to:
- Zaloguj się w systemie na stronie http://lodzkie.edu.com.pl/Kandydat
- Wybierz VI LO jako szkołę I preferencji
- Wydrukuj wniosek i przynieś do naszej szkoły najpóźniej do 20 czerwca 2018 r.
- Uzupełnij (samodzielnie lub macierzyste gimnazjum) informacje o osiągnięciach: oceny, wyniki egzaminu gimnazjalnego i konkursy
- 22 czerwca, a najpóźniej do 26 czerwca 2018 r. przynieś do naszej szkoły świadectwo, zaświadczenie o wynikach egzaminu, a my potwierdzimy twoje osiągnięcia
i już w lipcu możesz być uczniem naszej szkoły.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ EDUKACYJNĄ! 

W piątek 22 czerwca 2018 roku w auli ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie 10.00 aula szkolna wypełniła się uczniami gimnazjum, natomiast o godzinie 11.00 swoje zakończenie roku mieli uczniowie klas licealnych.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas gimnazjalnych miała dłuższy przebieg, tego dnia swoje ostatnie chwile w naszej szkole spędzili między innymi uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy rok szkolny 2018/2019 spędzą w innych szkołach.

W niedzielę 17 czerwca 2018 roku poczet sztandarowy ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta, pod opieką pani Jolanty Hertel i pana Witolda Skupińskiego, wziął udział w uroczystych obchodach Dnia Patrona Miasta Bełchatowa - Świętego Jana Pawła II. Główne uroczystości odbyły się w ogrodach kościoła pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie o godzinie 12.00 uroczystą Mszę Świętą poprowadził ks. abp Władysław Ziółek. Chwilę wcześniej przedstawiciele władz miasta, stowarzyszeń i organizacji, złożyli kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II przy ul. Kościuszki.

Nasza uczennica Karolina Włodarczyk z kl. 1B LO wzięła udział w konkursie fotograficznym pt: "Wzruszenia Zbigniewa Herberta", organizowanym przez Zespół Szkół COGITO w Siemianowicach Śląskich. Zajęła w nim I miejsce, wykonując zdjęcie interpretujące wiersz "Chciałbym opisać" Zbigniewa Herberta. Konkurs był wydarzeniem towarzyszącym obchodom Roku Zbigniewa Herberta.
Nasze gratulacje!!!

Znajomość języków jest bramą do wiedzy.
Roger Bacon

Czy nauka języków obcych zawsze musi opierać się na korzystaniu z podręczników i słowników? Przez ostatnie 2 tygodnie uczniowie Herberta mogli się przekonać, iż języki można też poznać poprzez rozmowy, zabawy czy prezentacje,gdyż naszą szkołę odwiedziły wolontariuszki z organizacji not-for-profit o nazwie AIESEC. Jedna z nich, Kathy Dai, pochodzi z Chin, lecz mieszka w Kanadzie a druga to Turczynka Hatun Nur Ciftci. Przez cały pobyt dziewczyny mieszkały u uczniów VI LO (Jędrzej Kośka, Oliwia Więcławska, Natalia Stępczyńska, Oliwia Górska). Każdego dnia wolontariuszki prowadziły zajęcia z poszczególnymi klasami, które polegały na przeprowadzaniu gier i zabaw, zapoznawaniu z kulturą ich rodzimych państw czy przekazywaniu ciekawostek. Dodatkowo Kathy i Hatun ochoczo spędzały czas z naszymi uczniami poza lekcjami. Wspólnie udaliśmy się również na wycieczkę do Krakowa oraz do pobliskich Gigantów Mocy na wystawę o węglu i Kopalni i Elektrowni Bełchatów, a także na akcję Jak nie czytam, jak czytam. Podsumowując, te dwa tygodnie były bardzo owocne. Uczniowie mogli nie tylko wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i poszerzyć swój zakres wiedzy , ale również poznać odmienne kultury i zawiązać nowe znajomości.

W piątek 15 czerwca 2018 roku uczniowie klas gimnazjalnych, wraz z opiekunami: paniami Joanną Prasol, panią Elżbietą Wichlińską – Stańczyk oraz panem Piotrem Stelmaszczykiem, wzięli udział w corocznym pikniku ekologicznym oraz „Paradzie Wolności dla Ziemi”. Celem tej niezwykłej akcji, organizowanej w ramach „Powiatowych Obchodów Dnia Ziemi 2018”, było wzmocnienie świadomej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego w powiecie bełchatowskim i na świecie, utrwalenie wiedzy o ekologii oraz wykazanie możliwości powtórnego wykorzystania odpadów w sposób edukacyjny.
Nasza herbertowska ekologiczna drużyna przygotowała stoisko, na którym ukazane były takie przedsięwzięcia zrealizowane przez „Herberta” w ciągu całego roku szkolnego, które związane były z propagowaniem ochrony środowiska. Ponadto wszyscy wzięli udział w „Paradzie Wolności dla Ziemi”, która zaakcentować miała ochronę przyrody.
Z wielką radością pragniemy donieść, że „Herbert” doceniony został za przygotowanie stoiska otrzymując wyróżnienie od jury oceniającego te projekty!!!
Serdecznie gratulujemy nie tylko uczestnikom parady, lecz również inicjatorom i koordynatorom prac związanych z tworzeniem transparentów i stoiska: pani Joannie Prasol, pani Elżbiecie Wichlińskiej – Stańczyk i panu Sławomirowi Marczakowi!

W czwartek 14 czerwca 2018 r. grupa licealistów uczęszczająca na zajęcia z historii na poziomie rozszerzonym zaprezentowała projekt „Reformacja czy rewolucja”. Celem projektu było wykazanie ogromu zmian jakie poczynił ten ruch religijno-społeczny, doprowadzając do trwałego podziału w świecie zachodniego chrześcijaństwa i wyodrębnienia niezależnych od papiestwa Kościołów protestanckich.
Uczniowie zgłębili wiedzę na temat postaci Marcina Lutra, Jana Kalwina oraz Henryka VIII. Przeanalizowali motywy, które spowodowały, iż wystąpili oni przeciwko Kościołowi, a gównie Papiestwu. Przedstawili więc przyczyny reformacji, główne założenia luteranizmu, kalwinizmu i anglikanizmu. Przeprowadzili niewielkie „śledztwo” mające wykazać m.in. czy Marcin Luter faktycznie przybił 95 tez na drzwiach kościoła w Wittenberdze, jaki wpływ na króla Henryka VIII miały jego żony. Projekt obejrzała klasa 2”b” gimnazjum.

14 czerwca o godzinie 18:00 w Miejskim Centrum Kultury odbyło się specjalne wydanie Klubu Podróżnika. Gościem spotkania był Piotr Hałaszkiewicz, który opowiedział o niezwykłej podróży, jaką przeżył wraz ze swoją partnerką Anitą Pacholczyk.
Bełchatowianie wyruszyli w podróż po Afryce starym polonezem. W pięć miesięcy zwiedzili łącznie trzynaście krajów w Europie i Afryce, pokonując prawie 25 tysięcy kilometrów. Odwiedzili m.in. Mauretanię, Maroko, Mali oraz cel ich podróży - Wybrzeże Kości Słoniowej.
Piotr Hałaszkiewicz opowiedział o przygotowaniach do tej podróży, które trwały ponad rok. Zaprezentował wykonane przez siebie zdjęcia oraz podzielił się z widzami przeżyciami z wyprawy.

Additional information