WSZYSTKIM SYMPATYKOM "HERBERTA"
ŻYCZYMY SŁONECZNYCH
WAKACJI!!!

Do zobaczenia we wrześniu!

Piątek 23 czerwca 2017 roku był dla wszystkich uczniów naszej szkoły czasem pożegnania ze szkołą i nauką, chwilą odebrania świadectwa oraz momentem ostatniego spotkania z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.
Tradycyjne pożegnanie ze szkołą, jakie ma miejsce w ostatni dzień roku szkolnego, podzielone było w ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta na dwie części: o godzinie 9.00 ze swoimi wychowawcami spotkali się uczniowie klas gimnazjalnych, natomiast o godzinie 10.00 nastąpiło spotkanie uczniów klas liceum.

GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM GIMNAZJUM
BARDZO DOBRZE ZDANEGO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO!!!!!!

1We wtorek 20 czerwca 2017 roku uczniowie klas 1AG i 1BG pod opieką pani Iwony Nagrodzkiej i pana Michała Fijołka wybrali się na wycieczkę po Województwie Opolskim. Młodzi turyści z bełchatowskiego „Herberta” mieli w planach poznanie nie tylko Opola – urokliwego miasta, będącego stolicą województwa, lecz również zrealizowanie kilku niecodziennych punktów wycieczki.
Pierwszym z nich była wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki – instytucji niezwykłej, bo takiej, której celem było utworzenie centrum informacji o polskiej piosence, ochrona jej dorobku i popularyzacja muzyki polskiej.

Dnia 19 czerwca 2017 roku uczniowie klas 1A LO i 1B LO wraz z nauczycielami: p. Piotrem Stelmaszczykiem i p. Joanna Prasol pojechali na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Zbiórkę wyznaczono na godzinę 7:00. Po chwili oczekiwania na spóźnionych uczestników, autobus ruszył spod szkoły. Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie Panoramy Racławickiej, spacer po rynku z przewodnikiem, zdobycie punktu widokowego Sky Tower, Hydropolis, a także spacer po ZOO.

Wszystkie dzieci odliczają dni do końca roku szkolnego! A rodzice? Rodzice (i nie tylko) mogą zadbać o to, aby w nowym roku było więcej sprzętu sportowego w szkole czy przedszkolu.
Jak? Głosując w akcji „DOŁĄCZ DO DRUŻYNY! WSPIERAJ BEŁCHATOWSKIE DZIECI", którą organizuje Sportbonus wspólnie z klubem PGE Skra Bełchatów.
Mechanizm jest bardzo prosty:
- 250 głosów = sprzęt sportowy dla szkoły,
-najwięcej głosów = wizyta zawodników PGE Skry oraz wycieczka.

Więcej informacji na www.skra.pl  lub www.sportbonus.pl/kartka.  

Głosujemy do 30.06 2017!

"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek,
czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowywany,
obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością."
Jan Paweł II

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku poczet sztandarowy ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta, pod opieką pani Magdaleny Kapsy – Olejnik i pana Witolda Skupińskiego, wziął udział w obchodach dni Patrona Miasta - św. Jana Pawła II. Obchody rozpoczęły się o 11.45 złożeniem kwiatów pod pomnikiem Papieża Polaka w ogrodzie kościoła Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie.
O godz. 12.00 została odprawiona Msza św. w intencji bełchatowian oraz służby zdrowia z okazji jubileuszu 30-lecia działalności Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II.

Ciepłe i pogodne dni czerwca sprzyjają wycieczkom. Tak więc, korzystając z okazji, klasa IIA wraz z osobami z innych klas pod opieką pana Piotra Stelmaszczyka i pani Anety Borowskiej 09.06. wybrała się na dwudniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wyprawy był Kopiec Kościuszki. Krakowski Kopiec Kościuszki jest jednym z „szańców broniących świadomości narodowej Polaków”. Zdobycie szczytu opłaciło się. Widok panoramy Krakowa rozciągający się przed naszymi oczami zapewne wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Następnie wybraliśmy się na Kazimierz. Pod okiem przewodnika zwiedziliśmy Kościół na Skałce. Mieliśmy także możliwość zobaczenia Krypty Zasłużonych, gdzie spoczywają znamienite postacie polskiej kultury i nauki, m.in.: Jan Długosz, Czesław Miłosz i Adam Asnyk. Wartym uwagi miejscem z pewnością była też Sadzawka św. Stanisława, z której woda ma podobno uzdrawiające właściwości. Poznawanie zakątków Kaziemierza zakończyło się odwiedzeniem żydowskiej synagogi i cmenterza Remuh.

"Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie
jest zagubienie się w służeniu innym"

(Mahatma Ghandi - lider walki o niepodległość Indii
oraz najwybitniejszy propagator pacyfizmu)

W piątek 9 czerwca 2017 roku uczniowie klasy IA LO wraz z wychowawczynią – panią Jolantą Hertel, wzięli udział w niecodziennym i wzruszającym spotkaniu. W ramach finału akcji, jaką uczniowie tej klasy zorganizowali na terenie ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie, młodzi wolontariusze udali się do Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, by przekazać dary zebrane wśród uczniów naszej szkoły. Wizyta była przy okazji świetną okazją do poznania małych mieszkańców tej placówki oraz czasem wykorzystanym na zabawę i integrację z małymi podopiecznymi.
Młodym wolontariuszom z klasy IA LO życzymy wytrwałości i wiary w to co robią!!! Mamy nadzieję, że swoją otwartością i zaangażowaniem będą zarażać innych – rodzinę, przyjaciół, sąsiadów, a dzięki Ich pracy świat, w którym żyjemy, codziennie będzie stawał się lepszym!!!

„Dalekie podróże mają to do siebie,
że przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to,
po co się pojechało”
(Nicolas Bouvier – szwajcarski podróżnik i fotograf)

Czwartek 8 czerwca 2017 roku był dla naszej szkoły dniem wyjątkowym. Tego dnia odbyły się w „Herbercie” Dni Otwarte, a więc uroczystość, której najważniejszymi bohaterami byli zaproszeni goście – uczniowie trzecich klas gimnazjalnych ze szkół powiatu i oraz z samego miasta Bełchatowa, którzy mieli okazję odwiedzić naszą szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną VI Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta.
Hasło tegorocznego Dnia Otwartego brzmiało: „Podróże z Herbertem” a nawiązywało do fascynacji Patrona naszej szkoły nie tylko podróżami w przestrzeni, lecz również w czasie. Dlatego też tematy lekcji otwartych odwoływały się właśnie do tego hasła. W związku z tym zaproszeni młodzi goście mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących Grecji i dowiedzieć się kim jest Grek Zorba i jaki ma wpływ na greckie zwyczaje i kulturę, poznać fascynująca historię „Mony Lisy” – obrazu stworzonego przez Leonarda da Vinci, który kryje w sobie mnóstwo nierozwiązanych zagadek oraz poznać kulturę, obyczaje i język hiszpański na warsztatach zatytułowanych „Eviva Espania!”.

1pomoc

W środę 7 czerwca 2017 roku uczniowie klas 3AG i 3BG wzięli udział w szkoleniu, przeprowadzonym przez pana Rafała Wasilewskiego – ratownika medycznego i edukatora Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, zatytułowanym „Wiem jak pomóc”. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z zasadami postępowania ratowniczego w różnych sytuacjach zagrażających życiu człowieka. Uczniowie dowiedzieli się m. in.: w jaki sposób badać ofiary wypadku, jak ratować poszkodowanego w przypadku dławienia się ciałem obcym, czy też jak postępować w przypadku drgawek i omdleń

Additional information