BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

Oferta edukacyjna - VI LO - 2018/19

DZIEŃ OTWARTY VI LO
- 15 maja 2018r.

Przekaż 1 % podatku za 2017r. na potrzeby szkoły Twojego dziecka.
Twoje pieniądze wpłyną na Bełchatowskie Społeczne Towarzystwo Oświatowe
ul. Fabryczna 6, 97-400 Bełchatów zarejestrowane
pod numerem 0000194870 KRS.
Nasze konto: PKO BP S.A. Bełchatów 41 1020 3958 0000 9002 0110 3910

KONKURSU NA NAJLEPSZEGO PRZYRODNIKA „HERBERTA” - został podsumowany

III miejsce zajęła - Agnieszka Pytel kl.2B LO
II miejsceMartyna Szafran kl.1B LO
Miejsce I oraz tytuł NAJLEPSZEGO PRZYRODNIKA „HERBERTA” uzyskała Karolina Włodarczyk kl. 1B LO

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Wręczenie dyplomów i nagród na zakończeniu roku szkolnego

Szczegółowe wyniki 

Takiej akcji jeszcze w „Herbercie” nie było! Kilkudziesięciu uczniów wraz z opiekunami sadziło las w okolicach Bełchatowa. Kilka tysięcy malutkich sadzonek sosen będzie teraz przez wiele lat rosnąć, aby stać się prawdziwym lasem.
- Jestem dumna z moich uczniów, w pocie czoła sadzili las, dzięki czemu pozostawią po sobie trwały ślad na ziemi – mówi Małgorzata Jasitczak, dyrektor szkoły. - „Herbert” chętnie uczestniczy w różnego rodzaju akcjach, ponieważ chcemy naszej młodzieży pokazać w szerokim aspekcie różnorodność otaczającego świata. Mam nadzieję, że sadzenie lasu nie będzie akcją jednorazową i w przyszłości kolejne roczniki naszych uczniów będą inicjowały podobne wydarzenia.

”we mnie jest płomień, który myśli
i wiatr na pożar i na żagle
[…]
powtarzam wiersz, który chciałbym 
przetłumaczyć na sanskryt 
albo piramidę:
gdy wyschnie źródło gwiazd
będziemy świecić nocom
gdy skamienieje wiatr
będziemy wzruszać powietrze”
Zbigniew Herbert „Napis”

1W środę 11 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Poezji Śpiewanej „Muzyką w wiersz”. Konkurs rozpoczął się o godzinie 9:00 w auli ZSiPO im. Z. Herberta w Bełchatowie. Wykonawcy, którzy licznie przybyli z wielu szkół aby zaprezentować zgromadzonej publiczności swoje możliwości wokalne i umiejętności muzyczne, po raz kolejny nie zawiedli. Młodzi artyści mieli w swoim repertuarze piosenki do słów wierszy takich polskich poetów jak: Agnieszka Osiecka, Leszek Długosz, Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora…

Pragniemy z wielką radością ogłosić, iż Aleksandra Szura – uczennica klasy IIIB LO - zdobyła drugą nagrodę na II Powiatowym Przeglądzie Talentów, jaki się odbył w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie! Ola zdobyła swoją nagrodę w kategorii „Multimedia” za swój autorski film, który nagrała podczas pobytu w Poznaniu na Festiwalu Fantastyki „Pyrkon 2017”. Temat filmu nie był odgórnie określony dlatego taka dowolność pozwalała młodym artystom na duże pole do filmowego wyrazu. Osobiste „spojrzenie” Oli filmowym okiem na festiwal w jakim uczestniczyła tak się spodobał jury konkursu, że otrzymała jedną z głównych nagród!
Serdecznie gratulujemy nagrody i trzymamy kciuki za kolejne artystyczne osiągnięcia Oli!!!

 „I dlatego – zanim stąd odejdę, proszę was,
abyście całe to duchowe dziedzictwo, 
któremu na imię Polska, 
raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością…”
(Bł. Jan Paweł II, Homilia w czasie Mszy św. odprawionej na Błoniach – Kraków, 9 czerwca 1979r.)

W czwartek 5 kwietnia 2018 roku w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia poświęcona 13. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II – jednego z największych Polaków w historii współczesnej świata, którego kilkudziesięcioletnia misja niesienia pokoju doprowadziła do zażegnania wielu konfliktów nie tylko natury politycznej czy militarnej lecz również religijnej.

W środę 4 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność spotkać się z panią Leną Krawczyk i panem Przemysławem Pędziwiatrem – podróżnikami, autorami bloga internetowego „czarny-szlak.pl”, którzy opowiedzieli słuchaczom o swojej pasji jaką jest podróżowanie.
Oboje ukończyli wymagające studia techniczne na Politechnice Krakowskiej, ale oprócz pracy w swoim zawodzie, postanowili zainwestować swój wolny czas w spełnianie swoich marzeń związanych z poznawaniem świata, a w szczególności tych zakątków Ziemi, których nie znają.

W czwartek 22 marca 2018 roku uczniowie klas IA LO i IB LO pod opieką nauczycieli geografii i chemii: pani Marii Mielczarek i pana Sławomira Marczaka, wzięli udział w niecodziennych warsztatach ekologicznych. Temat warsztatów związany był z cyklem zajęć dotyczących czystości środowiska naturalnego. Miejscem tych niecodziennych zajęć była Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi – miejsce, w którym dochodzi do oczyszczenia ścieków dopływających z Pabianic, Konstantynowa Łódzkiego, gmin Nowosolna i Ksawerów.
Uczniowie mieli okazję poznać zasady funkcjonowania takiego zakładu, dowiedzieć się, na czym polega oczyszczanie ścieków oraz poznać cały proces technologiczny przetworzenia brudnej cieczy, która po użyciu odpowiednich procesów, staje się czystą wodą, jaka oddawana jest środowisku do rzeki Ner. 

W środę 21 marca 2018 roku uczennice klasy 2AG – Aleksandra Kurek i Gabriela Zatorska wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Piosenki „Muzyka łagodzi obyczaje”, który odbył się na sali widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie. Młodzi artyści mieli za zadanie zaprezentować wykonanie piosenki obcojęzycznej (wszyscy uczestnicy śpiewali piosenki angielskojęzyczne).
Pierwsza edycja konkursu okazała się dla naszych artystek szczęśliwa, obie uczennice „Herberta” wracały do domu z nagrodami! Miejsce III zdobyła Aleksandra Kurek a zwycięzcą konkursu (w kategorii uczniów klas gimnazjalnych) okazała się Gabrysia Zatorska!!!
Obu wokalistkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Additional information