BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

„Połączenie sił to początek,
pozostanie razem to postęp,
wspólna praca to sukces”
Henry Ford

W piątek 14 września 2018 roku odbył się, tradycyjnie jak co roku, biwak integracyjny. Wspólny wyjazd do Ośrodka Konferencyjno – Szkoleniowego „Przy Patykach” w Kolonii Łobudzice był świetną okazją dla uczniów i nauczycieli by poznać się bliżej oraz wspólnie spędzić kilka miłych chwil z dala od szkolnych ław. Mimo padającego deszczu i niesprzyjających warunków wyjazd można było uznać za udany: humory wszystkim dopisywały, nikomu nie brakowało także energii na podjęcie walki w klasowej rywalizacji pierwszaków.

W środę 12 września 2018 roku mieliśmy okazję gościć w naszej szkole wyjątkową osobę – człowieka pełnego pasji i wielu pomysłów. Dawid Gwoździk, bo o nim mowa, spotkał się z uczniami klas IIILO, IIB LO oraz IB i IC LO. Jest osobą niewidomą, ale jego niepełnosprawność nie wyznacza mu jednak żadnych granic. Dawid uprawia karate, osiągając w tej dyscyplinie bardzo wysokie wyniki, a także wciąż poprawia swoją kondycję fizyczną, nie używając swojej niepełnosprawności jako wymówki. Wyczynowo podjął się wspięcia na jeden z alpejskich szczytów (Breithorn 4164 m n.p.m.) w celach charytatywnych (jego pomoc to wsparcie dla potrzebującej pomocy Ani Koźby, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce). 
Mimo wielu ograniczeń, z którymi się na co dzień spotyka, nie poddaje się. Co więcej, nieustannie wymyśla sobie nowe wyzwania by rozwijać swoje pasje i namiętności, potwierdzając tym samym, że życie jest pełne niespodzianek!

Katarzyna Kacprzak, kl. IIB LO

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że akcja czytelnicza „Jak nie czytam jak czytam”, w jakiej wszyscy braliśmy udział czytając swoje ulubione książki na Placu Narutowicza, która odbyła się 8 czerwca 2018 roku, została doceniona przez organizatorów tej ogólnopolskiej akcji! Redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz ze wspomagającymi instytucjami i komercyjnymi firmami doceniła naszą akcję zamieszczając fotografię z naszych działań w galerii zdjęć prezentujących akcje czytelnicze jakie odbyły się tego dnia w całej Polsce! Jest to o tyle niezwykłe wyróżnienie, że w ubiegłorocznej akcji 8 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 równocześnie czytało książki 406 825 osób z 2306 instytucji! Wspomniane zdjęcie oraz prezentacje fotograficzne innych akcji możecie obejrzeć wchodząc na stronę „Jak nie czytam jak czytam”, która znajduje się pod tym linkiem
https://czytamy.org/galeria-2018 
Wielkie brawa należą się Wam wszystkim za niezwykle aktywny udział w III edycji „Jak nie czytam jak czytam” a ogromne podziękowania należą się pani Elżbiecie Wichlińskiej – Stańczyk – koordynatorce naszych działań oraz wielkiej propagatorce czytelnictwa!!!

Kolejny sukces fotograficzny. Tym razem fotografia naszej uczennicy Karoliny Włodarczyk z kl. 2B liceum została wybrana zdjęciem miesiąca września w Konkursie fotograficznym "Chmury w obiektywie" , którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Geofizyczne Oddział Łódzki oraz Studenckie Koło Naukowe Geomonitoringu działające na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Fotki konkursowe można zobaczyć na stronie Geomonitoring WNG

Gratulujemy Karolinie i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu! Szczegóły i ewentualne pytania - p. S. Marczak

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia – tego dnia bowiem uczniowie uroczyście żegnają wakacje, a witają nowy rok szkolny.
Tak też było w poniedziałek 3 września 2018 roku w auli ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie kiedy o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
Na początku spotkania głos zabrała Dyrektor naszej szkoły – pani Małgorzata Jasitczak, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy pojawili się w naszej szkole a także rodziców i grono pedagogiczne. Korzystając z okazji powitania pani Dyrektor przedstawiła wszystkich zgromadzonych w auli nauczycieli by nowi uczniowie poczuli, że należą już do naszej małej Herbertowskiej społeczności.

„Obywatele Rzeczypospolitej!
Nocy dzisiejszej odwieczny wróg nasz
rozpoczął działania zaczepne wobec Państwa Polskiego […].
Cały naród polski, błogosławiony przez Boga,
[…], zjednoczony z armią, pójdzie ramię przy ramieniu do boju i pełnego zwycięstwa”

(fragment odezwy Prezydenta RP Ignacego Mościckiego
po napaści Niemiec na Polskę 1 września 1939)

W sobotę 1 września 2018 roku poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Wichlińskiej – Stańczyk i pana Sławomira Marczaka wziął udział w uroczystych obchodach 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Główne obchody miały miejsce w Grocholicach. Tu bowiem w dniach 2 – 6 września 1939 roku, rozegrała się bitwa o pozycje obronne w Górach Borowskich, które stały się ważnym punktem strategicznym – hamującym ruch niemieckiego XVI Korpusu Pancernego na Piotrków Trybunalski - Bełchatów.
Z tej okazji w Parafii Wszystkich Świętych w Grocholicach odbyło się nabożeństwo połączone z montażem słowno - muzycznym przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 a na cmentarzu przy ul. Tylnej przy pomniku żołnierzy, którzy zginęli we wrześniu 1939 roku broniąc odcinka Księży Młyn – Grocholice, odbył się Apel Poległych, po którym złożono kwiaty.

Kolejny sukces fotograficzny. Tym razem fotografia naszej uczennicy Viktorii Łongwy z kl. 2B liceum została wybrana zdjęciem miesiąca sierpnia w Konkursie fotograficznym "Chmury w obiektywie" , którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Geofizyczne Oddział Łódzki oraz Studenckie Koło Naukowe Geomonitoringu działające na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Fotki konkursowe można zobaczyć na stronie Geomonitoring WNG

Gratulujemy Viktorii i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu! Szczegóły i ewentualne pytania - p. S. Marczak

Vice-Mistrz Polski ze Szczercowa !!!!
Drużyna dziewcząt Astorii Szczerców rocznik 2003-2005 zajęła DRUGIE MIEJSCE, w OGÓLNOPOLSKIM Turnieju LZS "Piłkarska Kadra Czeka". 
W turnieju brali udział mistrzowie województw.


W składzie zwycięskiej drużyny jest nasza uczennica Julia Gryś.
Gratulujemy !!!

Additional information