VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


W dniach 20 – 21 września 2021 roku uczennica klasy IIIb LO Wiktoria Rybak miała przyjemność uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do Niemiec. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie obozu KL Ravensbruck. Wyjazd Wiktorii był nagrodą dla laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno – Literackiego „Polskie więźniarki w Ravensbrück”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Pińczycach, a głównym patronem pani dr Wanda Półtawska - bliska przyjaciółka Jana Pawła II, polska lekarka i doktor nauk medycznych, która podczas II wojny światowej była więziona w niemieckim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Dzięki przejmującemu opowiadaniu pt. „Lustro”, które dało Wiktorii I miejsce w X edycji konkursu, nasza uczennica zwiedziła nie tylko wspomniany nazistowski obóz pracy dla kobiet, lecz także Magdeburg i Berlin.

Opiekunem literackim Wiktorii oraz osobą sprawującą opiekę nad młodą pisarką w czasie wycieczki był pan Michał Fijołek – nauczyciel języka polskiego w naszej szkole.
Serdecznie gratulujemy Wiktorii sukcesu oraz niezapomnianej nagrody, jaką była dwudniowa wycieczka do Niemiec!
P S Dłuższą relację z wyjazdu przedstawimy w krótkich relacjach fotograficznych, jakie przygotujemy w najbliższym czasie.

 

Additional information