VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


W piątek 17 września 2021 roku cała społeczność bełchatowskiego „Herberta” wybrała się na biwak integracyjny do Ośrodka Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna. Głównym celem wycieczki były otrzęsiny, a więc wprowadzenie uczniów klas pierwszych do naszej małej „herbertowskiej” społeczności. Wszyscy, którzy na tę imprezę rokrocznie się wybierają wiedzą, że taki wyjazd to nie tylko inicjacja pierwszaków, lecz przede wszystkim spotkanie z przyjaciółmi i wspólne aktywne spędzenie czasu.
Tak też było w tym roku: wychowawcy klas pierwszych liceum rozpoczęli pobyt od integracyjnego spotkania ze swoimi podopiecznymi, inni natomiast... przygotowywali „tory przeszkód” z zadaniami przygotowanymi na chrzest pierwszoklasistów.

Po zakończeniu integracji pierwszaków z wychowawcami przyszedł czas na… wspólną integrację. Tym razem fantastycznym sposobem na wspólne poznanie się i przeżycie niesamowitych wrażeń był... krótki turniej rekreacyjny, którego pomysłodawcą i koordynatorem był pan Piotr Stelmaszczyk. Konkurencje takie jak m. in.: skoki na skakance, kręcenie hula – hop, czy rzut piłką lekarską przysporzyły widzom (i uczestnikom) wielu niezapomnianych wrażeń oraz emocji wywołanych międzyklasową rywalizacją.
Nadmiaru emocji nie zabrakło także w czasie chrztu, który był kolejnym punktem biwaku. Otrzęsiny, jak każdego roku w naszej szkole, były pomysłowe, atrakcyjne i sprzyjające poznaniu młodszych kolegów przez wszystkich przedstawicieli starszych roczników naszej szkoły. Oczywiście zaskakujące konkurencje, zagadki, mąka i przedziwne specyfiki degustowane przez pierwszaków grały tutaj pierwsze skrzypce. Wszystkich uczestników zabawy zjednoczyło w pewnej chwili wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.
Biwak integracyjny Anno Domini’ 2021 zakończył się wspólnym powrotem uczestników autobusami do Bełchatowa. Mimo tego, że trwał on tylko kilka godzin, pozostanie z pewnością w sercach i wspomnieniach wszystkich jako impreza, która potwierdziła, że szkoła im. Zbigniewa Herberta to nie tylko codzienna nauka i spotkania na szkolnych korytarzach…

Additional information