VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


„Czytamy książki,
aby dowiedzieć się,
kim jesteśmy
i kim możemy się stać”
Ursula Le Guin

W sobotę 4 września 2021 roku odbędzie się X Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej akcji będzie „Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej – tragifarsa kołtuńska, w której autorka piętnuje hipokryzję, zakłamanie oraz obłudne życie mieszczan żyjących zgodnie ze schematami i poglądami narzuconymi przez społeczeństwo.
Z tej okazji piątek 3 września 2021 roku był w naszej szkole spędzony przez uczniów i nauczycieli w sposób wyjątkowy. Każdą lekcję rozpoczynała bowiem głośna lektura komedii Gabrielu Zapolskiej. Ponadto głośne czytanie utworu odbyło się także... na świeżym powietrzu – w czasie jednej z lekcji na przyszkolnej trawiastej łące uczestnicy spotkania mogli wysłuchać tekstu dramatu czytanego z podziałem na role.

Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem wzięli udział w tej niecodziennej akcji. Dzięki tak inicjowanym lekcjom, każdy kolejna minuta spędzona w szkolnej ławce nabierała magicznego i niepowtarzalnego klimatu, a głośno czytany utwór pozostał z pewnością jeszcze na długo w pamięci słuchaczy...
Koordynatorką akcji czytania „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w naszej szkole była opiekunka naszej biblioteki – pani Elżbiety Wichlińskiej – Stańczyk.
Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy za aktywny udział, a organizatorów tak niezwykłych akcji prosimy o więcej!!!

Additional information