VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


„- I znów 43 tygodnie szkoły...
- Ale każdy tydzień ma tylko 5 dni roboczych, 2 nadal pozostają wolne.
- I tak pozostaje 210 dni nauki...
- No tak, ale w tym są jeszcze długie weekendy,
ferie, Święta Wielkanocne, Majówka i tak dalej i tak dalej.
- ...A wrzesień taki piękny,
a tu do szkoły trzeba chodzić
zamiast wyjść na plażę nad Rakówkę...
- Za to w pluchę i mrozy w szkole
i ciepło i sucho, w auli można posiedzieć i poplotkować
pijąc kawę i grając w UNO z koleżankami i kolegami.
Kochana! Pamiętaj, że nic nie trwa wiecznie!
Nawet rok szkolny!”

W środę 1 września 2021 roku w auli szkolnej ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną uroczyste spotkanie w auli szkolnej ograniczone było do przywitania uczniów klas pierwszych przez panią Dyrektor szkoły – Małgorzatę Jasitczak wrazz wychowawcami klas. Uczniowie klas wyższych spotkali się ze swoimi wychowawcami zgodnie z podanym harmonogramem w swoich salach.

Uroczystość rozpoczęła krótka cześć artystyczna, którą przygotowali uczniowie klasy IIIB LO pod kierunkiem pani Elżbiety Wichlińskiej – Stańczyk. Tematem scenki był odwieczny dylemat młodzieży pod każdą szerokością geograficzną: czy rozpoczęcie roku szkolnego to dramat uczniowski, czy jednak szczęście; czy na uczęszczanie do szkoły należy patrzeć niechętnie i z pesymizmem, czy jednak jest to (wobec zbliżającej się pory jesienno – zimowej) zrządzenie losu i szczęście?... Kwestia, jakiej rozwiązania podjęli się wykonawcy scenki jest z pewnością nierozwiązywalna, dlatego też widzowie nie poznali właściwej odpowiedzi. Dopełnieniem tej niezwykle filozoficznej sceny była prezentacja nauczycieli, jakich pierwszoklasiści spotkają w murach naszej szkoły.
Na zakończenie spotkania głos zabrała pani Dyrektor naszej szkoły, która przywitała nowych uczniów w murach „Herberta” składając w krótkim przemówieniu uczniom i nauczycielom życzenia wytrwałości, entuzjazmu w podejmowaniu decyzji oraz wielu sukcesów na edukacyjnym polu.

Additional information