VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


Miło nam poinformować, że w piątek 22 stycznia 2021 roku przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Zofia Bednarska i Maja Kłysik, wzięły udział w Pierwszym Posiedzeniu Łódzkiej Rady Samorządów Szkół Średnich. W spotkaniu wzięło udział 56 osób z 30 różnych szkół województwa łódzkiego. Głównym tematem posiedzenia był wybór prezydium Rady. Ponadto podjęto także decyzje związane z utworzeniem zespołów, które będą realizowały wybrane zadania (np. Zespół Ds. Promocji i Mediów, w którego pracach uczestniczyć będą nasze przedstawicielki) oraz będą planowały konkursy i turnieje, które zainteresowałyby młodzież szkolną np. zorganizowanie e - sportowego turnieju gamingowego na terenie całego województwa łódzkiego.

Wydarzenie, któremu patronował Marszałek Województwa Łódzkiego, jest niezwykłą inicjatywą społeczną – pozwoli ona bowiem młodzieży z różnych szkół na wymianę osobistych doświadczeń oraz pozwoli rozwinąć szeroko pojętą integrację uczniów uczęszczających do różnych szkół naszego województwa.
Serdecznie dziękujemy naszym przedstawicielkom za reprezentowanie „Herberta”
i czekamy na kolejne spotkanie oraz ciekawe konkursy i turnieje, będące efektem działań Łódzkiej Rady Samorządów Szkół Średnich.

Additional information