VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


W piątek 2 października 2020 roku obchodzono po raz dziesiąty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - akcję edukacyjną prowadzoną w szkołach na całym świecie, która ma na celu utrwalenie tabliczki mnożenia przez zabawę oraz uczestnictwo w ciekawych konkursach i quizach matematycznych, sprawdzających i pogłębiających wiedzę na ten temat. Nasza szkoła również uczciła to niecodzienne święto. Z inicjatywy nauczycielki matematyki pani Magdaleny Kapsy – Olejnik uczniowie wszystkich klas wzięli tego dnia udział w konkursie sprawdzającym umiejętność posługiwania się tabliczką mnożenia. Każdy uczeń za pomocą telefonu komórkowego wypełniał test, zawierający 10 dziesięć przykładów prostych zadań (na rozwiązanie każdego działania przeznaczone było 10 sekund). W zależności od wyniku uczeń otrzymywał komunikat (100% - Mistrz, 90%-80% - zadawalająco, 70%-60% - Pora poćwiczyć!, 50%-0% - Czas na naukę!). 

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że laureatami tego niecodziennego konkursu zostali: Uczniowie klasy klasa 3B (średni wynik to 88, 6%, średni czas rozwiązywania: 1 min. 1 sek.) otrzymując równocześnie tytuł „Multimistrzów Herberta”;

II miejsce zajęła klasa IIA (średni wynik to 87, 1%, średni czas rozwiązywania: 1 min 2 sek.);
III miejsce zajęła klasa II B ( średni wynik to 86, 2%, średni czas rozwiązywania: 1 min. 5 sek.). 
Zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci 1. dnia bez pytania oraz dwie słodkie tabliczki... czekolady. W konkursie wzięło 158 osób, 45 osób to mistrzowie. 
Bardzo dziękujemy pani Magdzie za zorganizowanie tak niezwykłego „spotkania” z matematyką, chcemy więcej, bo nie możemy doczekać się kolejnych matematycznych wyzwań!

Additional information