VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


„„Co my wiemy, to tylko kropelka.
Czego nie wiemy, to cały ocean.”
– Isaac Newton

We wtorek 1 września 2020 roku w auli szkolnej ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta odbyła się inauguracja roku szkolnego 2020/2021. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną uroczyste spotkanie w auli szkolnej ograniczone było do przywitania uczniów klas pierwszych przez panią Dyrektor szkoły – Małgorzatę Jasitczak wraz z wychowawcami klas. Uczniowie klas wyższych spotkali się ze swoimi wychowawcami zgodnie z podanym harmonogramem w swoich salach.
Pani Dyrektor przywitała nowych uczniów w naszej szkole, składając równocześnie życzenia wytrwałości, entuzjazmu w podejmowaniu decyzji oraz wielu sukcesów na edukacyjnym polu nie tylko nowym uczniom, lecz również wychowawcom klas. Po krótkim spotkaniu pierwszoklasiści udali się wraz ze swymi wychowawcami – panią Anną Gałązkiewicz i panem Sławomirem Marczakiem do swoich sal, by kontynuować poznanie szkoły, której mury przekroczyli po raz pierwszy.

W pogodnym, lecz równocześnie refleksyjnym nastroju wywołanym sytuacją epidemiologiczną i niepewnością związaną z przebiegiem roku szkolnego 2020/2021, społeczność bełchatowskiego „Herberta” rozpoczęła edukację, ciesząc się ze spotkania kolegów, koleżanek, przyjaciół, wychowawców i nauczycieli, mając w pamięci kilkumiesięczną rozłąkę, jaka spotkała wszystkich pod koniec poprzedniego roku szkolonego...

Additional information