W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

„Panie, wiemy, czym jesteśmy, 
lecz nie wiemy, czym możemy być”
(Ofelia do Króla, Wiliam Szekspir, „Hamlet”)

W czwartek 5 marca 2020 roku uczniowie klas IA POGI i Ia POSP pod opieką pań: Joanny Prasol, Pauliny Kiedos – Jakóbczyk, Elżbiety Wichlińskiej – Stańczyk oraz pana Michała Fijołka wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był z pewnością ciekawy i różnorodny, który pozostawi w uczestnikach ślad wspomnień i emocji na długo.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Narodowym - miejscu ważnym dla polskiej sztuki, w którym znajduje się ok. 830 tys. dzieł sztuki polskiej i światowej, obejmującej malarstwo, rzeźbę, rysunki i inne eksponaty z różnych dziedzin szeroko pojętej kultury. Celem wizyty w muzeum był udział w lekcjach edukacyjnych, zatytułowanych: „W blasku średniowiecza” (której tematem były rozważania na temat sztuki średniowiecza w oparciu o bezpośredni kontakt z eksponatami takimi jak: ołtarze, rzeźby polichromowane, malarskie cykle narracyjne i przykłady rzemiosła artystycznego w stylu romańskim i gotyckim) oraz „Sztuka i literatura. Od starożytności do baroku” (której tematem była konfrontacja tekstów literackich takich pisarzy jak Owidiusz, Dante, Szekspir z malarskimi realizacjami dzieł zainspirowanych literaturą).
Po krótkiej przewie na posiłek uczestnicy wycieczki wzięli udział w prezentacji spektaklu „Hamlet” w reż. Tadeusz Bradecki, która miała miejsce w Teatrze Dramatycznym. Dramatyczna historia księcia Hamleta, który konfrontuje się z nagłą i tajemniczą śmiercią ojca to jeden z najważniejszych światowych dramatów. Opowiedziana w ponadczasowej konwencji pełna intryg, spisków i walki o tron tragedia szekspirowska zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. A postać głównego bohatera, brawurowo odegrana przez młodego aktora Krzysztofa Szczepaniaka, z pewnością pozostanie wszystkim na długo w pamięci.

Additional information