VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


W poniedziałek 27 stycznia 2020 roku uczniowie klas IALO POGI i IbLO POSP mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniu z człowiekiem wykonującym ciekawy zawód. Tą intrygującą osobą była pani Izabela Kochelska... – asystentka Prokuratora Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim. Temat spotkania dotyczył drogi kształcenia i ścieżki zawodowej zainteresowanego studenta ubiegającego się o wykonywanie zawodu prokuratora, zadania prokuratora oraz plusy i minusy wypełniania wyżej wspomnianej funkcji.
W związku z tym, że uczniowie klasy IA LO przygotowują się, w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie, do projektu „Proszę wstać, sąd idzie!”, pani prokurator miała przyjemność odpowiadać na wiele pytań dotyczących roli, jaką pełni prokurator w procesie karnym.

Spotkanie z panią Izabelą Kochelską było nie tylko zaskakujące dla uczniów, lecz także niezwykle inspirujące i twórcze. Okazało się, że zawód, jaki wykonuje zaproszony gość, jest nie tylko ekscytujący i arcyciekawy, lecz także trudny orazi wymagający wiele pracy i silnego charakteru.
Inicjatorką spotkania była pani Joanna Prasol – nauczycielka wiedzy o społeczeństwie i wychowawczyni klasy IA LO POGI.

Additional information