VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


„Są artyści,
którzy pochylają się nad nami i mówią:
jesteście biedni i słabi.
Wasze są zwiędłe kwiaty i proch.
Ale są i tacy,
a do nich należał Michał Anioł jak nikt inny,
którzy zdają się mówić:
jesteście piękni i potężni.
Wasze są wszystkie gwiazdy
i wszystkie promienie słońca”.
(Zbigniew Herbert „O człowieku, który chciał stworzyć świat”)

W piątek 31 stycznia 2020 roku uczniowie klas maturalnych, wraz z towarzyszącymi osobami oraz zaproszonymi nauczycielami i rodzicami – organizatorami imprezy, wzięli udział w jednej z najważniejszych uroczystości w swoim życiu – balu maturalnym. Do rozpoczęcia egzaminów maturalnych pozostało dokładnie 94. dni, w związku z tym teraz jest właśnie czas na zabawę i chwile wytchnienia od nauki. Potem zostanie tylko czas na naukę, powtórzenie wiadomości i przygotowanie do matury.
Bal studniówkowy rozpoczął się w restauracji „Przy Patykach” w Kolonii Łobudzice, o godzinie 20.00 przywitaniem gości przez prowadzących część oficjalną uczniów, przemówieniem pani Dyrektor, Małgorzaty Jasitczak, w imieniu której przemówienie odczytał pan Michał Fijołek – nauczyciel języka polskiego. Po wręczeniu róż przez wychowawców klas maturalnych: panią Annę Gałązkiewicz i pana Sławomira Marczaka swoimi uczniom, głos zabrała reprezentująca organizatorów balu rodziców - pani Izabela Łongwa, która podziękowała wszystkim obecnym za przybycie i zaprosiła do uczestników imprezy do fantastycznej zabawy. A polonez, bezbłędnie i pięknie wykonany przez uczniów, był znakomitym wstępem do niezwykłego wieczoru.

Po „części oficjalnej”: sesji zdjęciowej i pierwszym posiłku, przyszedł czas na chwile nieskrępowanej zabawy. A początkiem tego niezapomnianego wydarzenia był pierwszy taniec, w którym wzięli udział uczniowie z zaproszonymi do tańca partnerkami, gronem nauczycieli i rodziców.
Bal maturalny był z pewnością dla wielu niezapomnianym przeżyciem: wspólnie bawili się nauczyciele wraz z uczniami, biorąc udział w zabawach integrujących naszą małą herbertowską społeczność. Na chwilę wszyscy maturzyści mogli zapomnieć o tym, że już niedługo staną przed faktem zdawania jednego z pierwszych ważnych egzaminów w swoim życiu – egzaminu dojrzałości.

Additional information