VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


We wtorek 10 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniu z panią Agnieszką Szpakowską – lekarzem kierującym oddziałem psychiatrycznym IB w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Spotkanie miało charakter wykładowy, a poświęcone było zagrożeniom, z jakimi każdy człowiek może spotkać się w związku z korzystaniem z urządzeń, takich jak komputer, telefon komórkowy czy smartfon. Pani doktor wymieniła różne rodzaje zaburzeń psychicznych, jakie mogą się ujawnić przy okazji częstego korzystania ze współczesnej technologii. Ponadto wskazała takie zaburzenia, z którymi młody człowiek może spotkać się najszybciej; są to m. in.: zaburzenia uprawiania hazardu, korzystania z Internetu, korzystania z telefonu komórkowego, czy też zaburzenia związane z graniem na komputerze. 
Wykład przeprowadzony przez panią doktor Agnieszkę Szpakowską był swoistym zainicjowaniem problemu, jakiemu należało by poświecić więcej czasu i uwagi – każdy z nas bowiem korzysta ze współczesnej technologii na co dzień i może nie mieć świadomości, kiedy działanie przeradza się w nałóg lub uzależnienie. 
Koordynatorem spotkania z panią Agnieszką Szpakowską była pani pedagog i nauczyciel biologii i EDB – pani Magdalena Kruszyńska – Siemasz.

Additional information