VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


01.12.2019 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z HIV/ AIDS. Jest to dzień szczególny, nie tylko promujący walkę z AIDS, ale także jest to czas, w którym staramy się przełamywać bariery, takie jak strach i wynikająca z niego stygmatyzacja osób zakażonych HIV i chorych na AIDS.
W naszej szkole przygotowania do obchodów Światowego Dnia Walki z HIV/AIDS rozpoczęły się już dwa tygodnie temu. Uczniowie klas pierwszych, otrzymali do wykonania zadanie, mieli przygotować krótkie scenki dotyczące choroby AIDS i wirusa HIV. Młodzież podeszła do tematu bardzo poważnie, a wyniki swojej pracy przedstawiła na lekcjach biologii. Każda klasa spośród przygotowanych scenek wybrała jedną, która została zaprezentowana dzisiaj - 04.12.2019r. w trakcie uroczystego apelu.

Zmagania aktorskie i konkursowe swoich kolegów i koleżanek oglądali uczniowie klas I, zaproszony gość, pani Joanna Samburska - pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bełchatowie, pani Dyrektor oraz nauczyciele. W trakcie apelu zostały przedstawione fakty i obalone mity związane z chorobą AIDS, dowiedzieliśmy się, z jakimi problemami zmagają się osoby będące nosicielami wirusa HIV, czym jest terapia antyretrowirusowa oraz jakie instytucje świadczą pomoc chorym na AIDS.
Komisja konkursowa w składzie: pani Joanna Samburska, pani dyrektor - Małgorzata Jasitczak, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Dawidziak stanęła przed niełatwym wyborem najlepszego przedstawienia. Ostatecznie nagrodzeni zostali uczniowie klasy Ib, zaprezentowali oni scenkę, której bohaterem był Freddie Mercury – legenda muzyki pokonana przez AIDS.
Zwycięzcom gratulujemy.

     

Additional information