VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


„– To prawda…. – mruknął Puchatek, 
spoglądając w lustro i klepiąc się po brzuszku. 
– Nie liczy się rozmiar. Liczy się puchatość!”
(A. A. Milne, „Kubuś Puchatek”)

25 listopada to dzień, który będzie się wszystkim coraz częściej przyjemnie kojarzył. Od 2002 roku obchodzimy właśnie tego dnia Dzień Pluszowego Misia. Data nie jest przypadkowa, w 2002 roku popularny na całym świecicie Teddy Bear obchodził… 100 urodziny. Doszło wtedy do niezwykłego i mającego swoje niezwykłe konsekwencje wydarzenia. W listopadzie 1902 roku Teodor Roosevelt – ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych – wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Pluszowy miś zdecydowanie kojarzy się z beztroskim dzieciństwem - jest także najlepszym powiernikiem wszystkich sekretów, kompanem w podróży, lekiem na nocne koszmary. Właściwie trudno wyobrazić sobie lata młodości bez słodkiego, uśmiechniętego, łagodnego misia.
Dlatego też uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z wielkim entuzjazmem przyłączyli się do tej akcji, zainicjowanej przez Samorząd Uczniowski. W poniedziałek 25 listopada 2019 roku w salach szkolnych „Herberta” zagościło mnóstwo pluszowych misiów. Obecność pluszowych przyjaciół wpłynęła na wspaniałą atmosferę, jaka tego dnia panowała w szkole. W związku z tym z pewnością możemy stwierdzić, że uśmiechy, czułe pozdrowienia i wybuchy radości, jakie przez cały dzień dało się słyszeć w klasach i na korytarzach szkolnych, były wynikiem magicznych mocy, które tkwią w każdym przyniesionym do szkoły pluszowym misiu…

Additional information