VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


W piątek 15 listopada 2019 roku uczniowie klas III i II naszej szkoły wzięli udział w „XIII Wielkiej Lekcji Geografii im. Zbyszka Łuczaka” na Uniwersytecie Łódzkim. Temat przewodni tegorocznego spotkania brzmiał: „Góry - misterium przyrody”. Zaprezentowane wykłady dotyczyły kwestii powstawania gór i zlodowaceń w Tatrach, problemów związanych z potrzebą ochrony tatrzańskiej przyrody oraz zagadnień dotyczących wierzeń i tradycji ludowych Podtatrza. Całość dopełniały wizualizacje górskich wędrówek, w tym tych organizowanych przez patrona Wielkiej Lekcji Geografii - Łódzki Klub Trekkingowy i Uniwersytet Łódzki.
Przed ostatnim wykładem przeprowadzano test konkursowy, w którym uczniowie „Herberta” zajęli 2. miejsce w klasyfikacji szkół uczestniczących w wykładach, natomiast uczniowie klasy III A LO - Maciej Urbanik i Martyna Malesza - zajęli odpowiednio 4. i 8. miejsce w kategorii indywidualnego wyniku testu. Opiekunem grupy i koordynatorem wyjazdu uczniów naszej szkoły na „XIII Wielką Lekcję Geografii’ 2019” był pan Sławomir Marczak – nauczyciel geografii, pasjonat podróży i krajoznawstwa.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszym odkrywaniu pasjonujących miejsc w Polsce i na świecie!

 
 

Additional information