W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

„Nie cofa się, kto się związał z gwiazdami”
Leonardo da Vinci

W poniedziałek 28 października 2019 roku uczniowie klasy Ib LO POSP oraz uczniowie klas drugich uczęszczający na zajęcia z geografii w zakresie rozszerzonym wzięli udział w niezwykłej lekcji astronomiczno – historycznej. Wraz z opiekunami: panem Sławomirem Marczakiem i panem Michałem Fijołkiem wybrali się do Piotrkowa Trybunalskiego - miasta o wielowiekowych tradycjach i bogatej historii.
Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki było planetarium mieszczące się w budynku I LO im. Bolesława Chrobrego – obiekt wykonany i wymyślony przez Zbigniewa Solorza - nauczyciela fizyki i astronomii uczącego w tej szkole w latach 80. XX wieku. Uczestnicy tej nietypowej lekcji astronomii odbyli godzinną „wycieczkę” po niebie obserwując nocne niebo z równika i biegunów, poznając jednocześnie najważniejsze planety, gwiazdy i gwiazdozbiory.

Kolejnym punktem tej niecodziennej lekcji był spacer po piotrkowskiej starówce – przestrzeni pełnej historycznych pamiątek, klimatycznych kawiarenek i miejsce inspirujących wielu reżyserów filmowych. Turyści z „Herberta” odbyli krótki spacer Traktem Wielu Kultur – turystyczną atrakcją Piotrkowa Trybunalskiego, prowadzącą spacerowiczów szlakiem najważniejszych zabytków wielu narodów, które tworzyły długą historię miasta: Polaków, Rosjan, Niemców i Żydów.
Lekcja astronomii i historii w Piotrkowie Trybunalskim była niecodziennym i wspaniałym doświadczeniem: udowodniła bowiem, że urokliwe miejsca i zjawiska znajdują się obok nas i nad nami. Wystarczy tylko chcieć je dostrzec…

Additional information