W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.
W naszej szkole dzień ten był obchodzony niezwykle uroczyście: ubrani na galowo uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom, dając tym samym wyraz swojego uznania dla trudu i specyficznej pracy, jaką nauczyciele wykonują. Ponadto ciekawym i niezwykle przyjemnym akcentem dnia było spotkanie całej naszej „Herbertowskiej” społeczności w auli szkolnej w celu obejrzenia akademii dedykowanej nauczycielom, a przygotowanej przez uczniów klasy IIIBLO POGI pod kierunkiem pana Sławomira Marczaka.

Przygotowane przez uczniów widowisko miało komediowy charakter a tematem przedstawienia było ukazanie szkolnego świata jako dżungli, w której przetrwają tylko najsilniejsze osobniki. Widzowie zostali w związku z tym zapoznani z różnego rodzaju typami „stworzeń”, które można spotkać nie tylko w ławce szkolnej, lecz także po drugiej jej stronie – przy tablicy.
Zaskakującym akcentem, który z pewnością podobał się wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, był quiz wiedzy na temat szkoły i szkolnictwa, którego uczestnikami były rywalizujące ze sobą drużyny - uczniów i nauczycieli. To niezwykle serdeczne spotkanie zakończyło się pięknym akcentem – złożeniem życzeń wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz wręczenie drobnych upominków.

Additional information