W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 10 października 2019 roku uczniowie klas pierwszych liceum, wraz ze swymi wychowawcami – paniami: Joanną Prasol, Pauliną Kiedos – Jakóbczyk i Elżbietą Wichlińską - Stańczyk oraz panem Michałem Fijołkiem – wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Teatrze V6, by obejrzeć angielskojęzyczną wersję przygód Tomka Sawyera. 
Wstępem do niewątpliwie niezwykłego przeżycia, jakim jest każde spotkanie z aktorami występującymi na teatralnej scenie, było… wizyta w łódzkiej palmiarni – miejscu, w którym zgromadzono (i wyhodowano) około 4,5 tys. okazów roślin należących do ponad 1100 taksonów (gatunków i odmian) z 65 rodzin botanicznych oraz kolekcję ponad 130 - letnich palm obejmujących 18 gatunków (niektóre z nich osiągnęły wysokość 18 m). 

Urokliwy spacer alejkami palmiarni, wzbogacony komentarzem przewodników opowiadających o zgromadzonej w tym miejscu roślinności, zaostrzył apetyty uczestników wycieczki na udział w teatralnej uczcie, jaką był niewątpliwe spektakl „Tom Sawyer” w wykonaniu angielskich aktorów z kreatywnego zespołu TNT Gasparda Legendre i Paula Stebbingsa. Historia przygód Toma Sawyera, chłopca znad rzeki Missisipi, to opowieść o jego przygodach, nadziejach, fantazjach a jednocześnie ostre zderzenie z dorosłym światem chciwości i morderstwa, która dzięki świetnej grze aktorskiej i oryginalnym zabiegom scenograficznym i świetlnym, zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie. 
Rozmowy na temat wydarzeń przedstawionych w spektaklu, dyskusje na temat stopnia zrozumienia kwestii wypowiadanych w języku angielskim przez aktorów, pogawędki na temat roślinności tych, którzy pasjonują się hodowaniem kwiatów oraz śpiewy i śmiechy uczestników wycieczki w czasie powrotu do Bełchatowa, były z pewnością potwierdzeniem faktu, że wycieczka do łódzkiej palmiarni i Teatru V6 w Łodzi wszystkim się podobała.

Additional information