W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

3 i 4 października odbył się w Słupsku XXI Zjazd Herbertowskich Szkół. W tym roku w zjeździe uczestniczyły szkoły noszące imię Zbigniewa Herberta z Gdańska, Lublina, Olsztyna, Warszawy, Wrocławia, Słubic, Trzebiatowa i Żor. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Klaudia Kępińska, Zuzia Bochman i Bartek Kajzler pod opieką pani Dyrektor Małgorzaty Jasitczak i pani Elżbiety Wichlińskiej-Stańczyk. Program okazał się bardzo bogaty, połączony został bowiem z obchodami 25-lecia istnienia szkoły goszczącej uczestników zjazdu – V LO w Słupsku.

Obchody rozpoczęła msza św. w kościele Mariackim , którą poprowadził ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Po niej, w paradzie ulicami miasta, uczestnicy przeszli do V LO. Pod miejskim ratuszem powitała uczestników parady prezydent Słupska, p. Krystyna Danilecka-Wojewódzka. O godz. 11.00 rozpoczęła się akademia inaugurująca XXI Zjazd KHS i jubileusz 25-lecia V Liceum Ogólnokształcącego. Wśród przemawiających nie mogło zabraknąć dr Rafała Żebrowskiego – siostrzeńca Poety oraz prezesa KHS, pana Wojciecha Kalickiego. Odczytał on list p. Katarzyny Herbert - żony Poety, która w Zjeździe nie mogła już uczestniczyć osobiście.
Popołudnie było wypełnione spotkaniem z władzami miasta oraz z dyrekcją wydziału edukacji. Uczestnicy uroczystości mogli też zwiedzić ratusz i wysłuchać barwnej opowieści pani prezydent Słupska o historii miasta ściśle związanej z losami jej rodziny.
W tym czasie uczniowie spotkali się z prof. Kazimierzem Nowosielskim, krytykiem sztuki i poetą, oraz uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez dr Tomasza Tomasika. Organizatorzy zaplanowali również zwiedzanie Muzeum Pomorza Środkowego, w którym mieści się największa w Polsce kolekcja prac Witkacego. Zwiedzanie zakończył koncert, przygotowany przez uczniów i przyjaciół V LO.
Podczas drugiego dnia zjazdu, w piątek, 4 października, zaproszeni goście udali się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego Słowińskiego Parku Narodowego połączoną ze spacerem nad morze. 
Słupsk okazał się miejscem bardzo gościnnym ze wspaniałymi, otwartymi ludźmi, a pobyt w nim pozostawi na długo ciepłe wspomnienia w pamięci uczestników zjazdu.

Additional information