W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

30 września obchodzone jest niezwykle sympatyczne święto – Dzień Chłopaka. Mimo, że nie funkcjonuje ono w polskim kalendarzu jako osobna uroczystość, taka jak na przykład Dzień Kobiet, Dzień Matki, czy Dzień Ojca, na stałe wpisała się w kalendarz tego typu wydarzeń. Dzień Chłopaka – „młodsza” wersja Dnia Mężczyzny, obchodzonego 10 marca, celebrowana jest w szczególności przez młodzież w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Tego dnia dziewczyny składają swoim kolegom oraz chłopakom życzenia, jak również dają drobne prezenty i słodkie upominki. Często w przedszkolach i szkołach organizuje się mini przedstawienia, zawody, konkursy lub wyzwania dla chłopców, np. na najbardziej zabawnego, najmądrzejszego lub najbardziej wysportowanego chłopaka.

Dziewczyny z „Herberta” również nie zapomniały tego dnia o „swoich” chłopcach. Przedstawicielki płci piękniejszej ze wszystkich klas, wraz z organizatorem obchodów – Samorządem Uczniowskim – zorganizowały mnóstwo niespodzianek dla chłopców z „Herberta”. Powstała między innymi okolicznościowa gazetka, dziewczyny, przebrane za chłopców, składały życzenia, wręczając słodkie upominki oraz babeczki z przepowiedniami (tylko i wyłącznie z dobrymi przepowiedniami!). W każdej z klas naszej szkoły słychać było śmiechy i odgłosy dobrej zabawy – dziewczyny zadbały bowiem o to, by Dzień Chłopaka był nie tylko dniem składania życzeń, lecz również czasem szalonej zabawy i gier towarzyskich, integrujących naszą małą „Herbertowską” społeczność. 
P. S. Wszyscy chłopcy z „Herberta” (ci młodsi i starsi) bardzo gorąco dziękują wszystkim dziewczynom za pamięć, życzenia, cudowne upominki i wspaniałą zabawę!

  
  DZ CH (1)

Additional information