W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

Piątek 27 września upłynął Nam pod znakiem odkrywania kolejnych tajemnic historii Lwowa i okolic. Głównym punktem dzisiejszej wycieczki była Żołkiew - miasto założone przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego, późniejsza siedziba rodu Sobieskich. Ten piękny renesansowy kompleks zabudowań rozpoczęliśmy zwiedzać od Kolegiaty pw. świętego Wawrzyńca, która znana jest pod nazwą "Mały Wawel" ze względu na fakt obecności w tym miejscu Mauzoleum rodu Żółkiewskich, Daniłowiczów i Sobieskich, których szczątki spoczywają w podziemiach kościoła.

Zwiedzanie Żółkwi dopełniliśmy interesującym spacerem do Cerkwi Bazylianów pw. Świętej Trójcy, pobliskich ruin synagogi oraz do Klasztoru Dominikanów, który pełni obecnie funkcję cerkwi greckokatolickiej.
Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem podziemi dawnego kościoła jezuitów, obecnie Kościoła Garnizonowego, spacerem od pomnika Tarasa Szewczenki do pomnika Adama Mickiewicza, słuchając opowieści przewodnika o nieistniejących już w okolicach Alei Lwowskiej restauracjach i lokalach, w których tworzyła się legenda matematyków znanych w historii jako "lwowska szkoła matematyczna".

Additional information