VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


W piątek 6 września 2019 roku odbyła się jedna z najbardziej wyczekiwanych (przez uczniów i nauczycieli) imprez szkolnych – biwak integracyjny. Jest to wydarzenie niezwykle ważne dla naszej małej „Herbertowskiej” społeczności – wtedy właśnie nie tylko pierwszoklasiści w sposób „oficjalny” zostają przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły, lecz także wszyscy wspólnie w radosny sposób rozpoczynamy nowy rok szkolny.
W tym roku miejscem integracji stała się Góra Kamieńsk wraz ze swymi atrakcjami: kolejką linową, torem saneczkowym, pysznym poczęstunkiem, w skład którego wchodziła zapiekanka i kiełbasa z grilla oraz niezwykle miłym przyjęciem ze strony gospodarzy tego obiektu.

Ze względu na liczną grupę, którą stanowiliśmy w tym roku, nasz pobyt zaplanowany był w taki sposób, by wszyscy uczestnicy zabawy mogli skorzystać z atrakcji oferowanych przez ten obiekt. Dlatego też w momencie, kiedy uczniowie klas pierwszych brali udział
w zabawach integracyjnych ze swymi wychowawcami, uczniowie klas starszych podziwiali piękno okolicy podróżując kolejką linową lub zjeżdżając z górki torem saneczkowym. Wszyscy jednak spotkali się w chwili gdy uczniowie klas drugich rozpoczęli otrzęsiny, czyli tradycyjny chrzest uczniów klas pierwszych.
Fantastyczna atmosfera, tony mąki na twarzach, litry wody na ubraniach uczestników oraz mnóstwo śmiechu i zabawy były potwierdzeniem, że biwak integracyjny w „Herbercie” jest wydarzeniem, dzięki któremu rodzą się przyjaźnie i tworzą się cudowne więzi, które pozostawiają w pamięci niewypowiedziany i cudowny ślad na resztę życia.

Additional information