VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


„Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro.
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie”
(Mahatma Gandhi)

W poniedziałek 2 września 2019 roku w auli szkolnej ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Ze względu na dużą liczbę uczniów uczących się w naszej szkole, pierwsze po wakacjach szkolne spotkanie odbyło się dwukrotnie: o godzinie 8.30 dla uczniów klas pierwszych oraz o godzinie 9.30 - dla uczniów pozostałych klas.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor – Małgorzata Jasitczak, składając w krótkim przemówieniu uczniom i nauczycielom życzenia wytrwałości, entuzjazmu w podejmowaniu decyzji oraz wielu sukcesów na edukacyjnym polu. Wspominając ponadto o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i przywołując dramatyczną sytuację życiową, w jakiej znajdował się wtedy Patron szkoły, pani Dyrektor zwróciła uwagę na to, iż nie należy zapominać o tym, by w każdej sytuacji życiowej zachować „postawę wyprostowaną”.
Przemówienie pani Dyrektor Małgorzaty Jasitczak było wstępem do krótkiej uroczystości, której kolejnym punktem było zapoznanie pierwszoklasistów z uczącą w naszej szkole kadrą pedagogiczną. Następnie, obecni w auli szkolnej widzowie, mieli przyjemność wziąć udział w prezentacji, stworzonych przez uczniów klasy IIA LO pod kierunkiem pana Piotra Stelmaszczyka, dwóch filmowych produkcji - egzystencjalnych horrorów zatytułowanych: „Koszmar pierwszoklasisty” oraz „Koszmar rozszerzeń”.
W pogodnym, lecz równocześnie refleksyjnym nastroju wywołanym obejrzaną uroczystością, społeczność bełchatowskiego „Herberta” wkroczyła w rok szkolny 2019/2020…

Additional information