W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W poniedziałek 27 maja i w czwartek 30 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjum z Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego na Dniach Otwartych – cyklu lekcji pokazowych z różnych przedmiotów, które miały na celu w atrakcyjny sposób przedstawić ofertę edukacyjną „Herberta”. Odwiedzający w te dni naszą szkołę goście mieli okazję wziąć udział w przyrodniczych eksperymentach (przygotowanych przez nauczycieli fizyki, biologii i chemii), mogli również odkryć tajemnice staropolskiego języka polskiego oraz poznać twórczość polskich pisarzy doby renesansu. 
Niezwykłe spotkania edukacyjne, jakimi były lekcje otwarte, były jedną z atrakcji zaplanowanych na wyżej wspomniane dni. Po przywitaniu wszystkich w auli szkolnej, którego dokonała pani Dyrektor ZSiPO BSTO im. Z. Herberta – Małgorzata Jasitczak, zwiedzający mieli okazję poznać szkołę (dzięki naszym sympatycznym i otwartym „przewodnikom”) oraz obejrzeć kilka filmów promocyjnych i teledysków, wyreżyserowanych przez naszych uczniów. 

Urzekającą niespodzianką, będącą finałem Dni Otwartych, był kabaretowy występ uczniów klasy IB LO, pod kierunkiem pani Magdaleny Kapsy – Olejnik, który przedstawił widzom oryginalną i niezwykle zabawną historię życia, snu… i ponownego życia Królewny Śnieżki w czasach materializmu, interesowności i pogoni za bogatym mężem. 
Program Dni Otwartych, których w tym roku pełny tytuł brzmiał: „W świecie Herbertlandii, czyli jak pokonać maturalnego smoka”, okazał się wyjątkowo atrakcyjny, czego potwierdzeniem była duża ilość uczniów, którzy odwiedzili w te dni naszą kameralną i niezwykle uroczą szkołę.

Additional information